UA EN

28 Березня 2024

Кримські події з 28 вересня по 4 жовтня 2015 року

Блокада Криму триває

Проблема забезпечення окупованого Криму продовольчими товарами залишається найбільш нагальною на сьогоднішній день: півострів сам себе прогодувати не може і змушений ввозити продукти харчування. Одним з дефіцитних товарів для півострова може стати молочна продукція.

Поки дефіциту молочної продукції, як і масштабного зростання цін, в Криму не спостерігається. Але молоко — не картопля, багато не завезеш — зіпсується. Як буде кримська «влада» вирішувати цю проблему — побачимо вже через кілька днів.

 

Кримський завод  «Титан» відрізали від постачання сировини з материка

Активісти у понеділок заблокували залізничне сполучення із заводом “Титан”, який розташований на території окупованого Криму. “Ми блокуємо залізницю за допомогою залізних “їжаків” та бетонних блоків. Це лише початок: надалі ми плануємо перекрити всі інші шляхи. Ця колія веде до заводу “Титан”… Те, що Україна досі продовжувала забезпечувати цей завод сировиною – злочин проти українського народу”, – відзначив у коментарі УНН спікер “Правого сектору” Олексій Бик.

Нагадаємо, минулого тижня «Укрзалізницю» звинуватили в тому, що вона постачає сировину на «Кримський титан», котрий належить Дмитру Фірташу.

 

Правозахисниця: УПЦ КП в Криму стикається з постійними проявами дискримінації та нетерпимості

Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) стикається з постійними проявами дискримінації та нетерпимості. Про це, на засіданні ОБСЄ присвяченому толерантності та дискримінації, заявила координатор аналітичного напряму Кримської правозахисної групи (КПГ) Ольга Скрипник. Правозахисниця заявила про використання мови ворожнечі по відношенню до представників УПЦ КП. «Засоби масової інформації, які підконтрольні Росії чи де-факто владі Криму, щодо представників УПЦ КП системно використовують мову ворожнечі, публічно їх називають «фашистами», «нацистами»,«хунтою», неодноразово в таких ЗМІ можна знайти і заклики до вигнання цієї церкви з території Криму», — сказала вона.

 

Консультує юрист: Чому важливо отримати статус внутрішньо переміщеної особи? (відео)

«Статус ВПО потрібний не лише для отримання соціальних виплат у розмірі 884 та 442 гривні. Справа в тім, що ті події, які спричинили переміщення людей: окупація півострову та збройне вторгнення на Донбасі, будуть мати наслідки і відображатимуться  на внутрішній і зовнішній політиці України та інших країн протягом багатьох років. Тому люди, які мають статус ВПО, через певний проміжок часу зможуть розраховувати на певні пільги, компенсації та особливий правовий статус. Адже зрозуміло, що нанесені величезні збитки діями країни-агресора, які рано чи пізно їй доведеться відшкодовувати. Постане питання про відшкодування збитків своїм громадянам і перед Україною, яка не змогла забезпечити захист своїх громадян від зовнішнього вторгнення», – констатує юрист Ганна Рассамахіна.

 

Кримська прокуратура: державі повернуто майно санаторного комплексу «Саки»

За втручання прокуратури Автономної Республіки Крим державі повернуто майно санаторного комплексу «Саки», повідомляється на сайті відомства.

Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 01.10.2013 відмовлено у задоволенні позову Сакського міжрайонного прокурора АР Крим в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до виконавчого комітету Сакської міської ради, ТОВ «Санаторний комплекс «Саки» про визнання недійсними рішень та визнання права власності.

Завдяки принциповій та послідовній позиції прокуратури Автономної Республіки Крим зазначеним судом 25.09.2015 позов у повному обсязі задоволено, майно вартістю понад 48 млн. грн. повернуто у власність держави.

 

Російський підводний човен прибув до Севастополя

“Підводний човен “Новоросійськ”, завершивши перехід з пункту постійної дислокації порт ” Новоросійськ “, прибув до Севастополя, де будуть проведені огляд і гарантійне регламентне обслуговування механізмів підводного човна після завершення міжфлотського переходу з Північного на Чорноморський флот”, – повідомив начальник відділу інформаційного забезпечення Чорноморського флоту Росії В’ячеслав Трухачов.

У Міноборони РФ відзначають, що субмарина відноситься до третього покоління дизельних підводних човнів, які вважаються одними з найбільш малошумних у світі і мають високу бойову ефективність. Вона оснащена новітніми комплексами ракетно-торпедного озброєння, радіоелектроніки та гідроакустики.

 

Підвищення ціни на електроенергію кримську «владу» не лякає

Можливе підвищення Україною ціни за поставлену в Крим електроенергію, не відіб’ється на тарифах для користувачів. Про це сказав «міністр» палива та енергетики Криму Сергій Єгоров. За його словами, на сьогодні перетікання електроенергії з України в Крим здійснюється в нормальному режимі, без будь-яких обмежень.

Нагадаємо, що напередодні голова Міненерговугілля В.Демчишин заявив, що Україна планує збільшити ціну електроенергії, яка поставляється в Крим, в середньому на 15% – до 3,95 руб. за кВт.

В той же самий час підприємство “Крименерго” відпрацьовує дії на випадок припинення поставок електроенергії з України. Про це повідомив «гендиректор» ГУП Віктор Плакіда.

“Щоб бути більш підготовленими, ми з понеділка цього тижня почали спеціальні тренування і проводимо ці процеси для того, щоб відпрацювати взаємодії на випадок виникнення подібних ситуацій”, — зазначив В.Плакіда.

За його словами, з минулої зими, коли на півострові були проблеми з електропостачанням, проведена велика робота з диверсифікації ризиків. “Безумовно, ризики є, пов’язані з тим, що ми сьогодні отримуємо електроенергію тільки з материкової частини України. Але ми підготували резервні джерела енергопостачання — дизель-генератори. Такої кількості, думаю, ніколи не було в жодному суб’єкті РФ. Ми зібрали більше тисячі дизель-генераторів”, – додав В.Плакіда.

 

ООН:  Блокада анексованого Криму може призвести до збільшення розриву між Україною і півостровом

Помічник Генерального секретаря ООН Іван Шимонович переконаний, що блокада Криму, ініційована громадськими активістами України, може нашкодити обом сторонам протистояння. Про це він заявив, виступаючи з доповіддю про ситуацію в Україні на Раді ООН з прав людини в Женеві.
«У той час як розчарування, викликане у кримських татар через ситуацію в Криму, цілком зрозуміло, я впевнений, що саме жителі Криму в кінцевому підсумку заплатять ціну за цю ініціативу. Це може призвести до збільшення поділу між Україною і Кримом, а також економічно нашкодити обом сторонам, у той час як жодна з них не може собі такого дозволити з економічних причин», – зазначив Шимонович.

 

У Європейському суді  подовжили Росії термін для пояснень у справі про анексію Криму

Як повідомив представник України в ЄСПЛ Борис Бабін, відстрочка Росії на прохання представників в суді надана до 31 грудня. За його словами, Росія ще раз попросила відкласти це питання з метою затягування справи, але Україна готова до такого розвитку подій.

“Ми готові аргументувати Європейському суду необхідність термінових проміжних рішень хоча б на початковому етапу цих справ. І у нас були відповідні комунікації в суді, ми виклали свою позицію, у тому числі щодо індивідуальних позовів, які накопичуються, яких дуже багато”, – зазначив Борис Бабін.

 

У Севастополі продовжили утримання під вартою проукраїнському блогеру

Підозрюваному в “екстремістській діяльності” севастопольцю Юрію Ільченко суд продовжив термін перебування під вартою на два місяці. За словами батька підозрюваного Геннадія Ільченко, слідчий заявив про намір провести психіатричну експертизу Юрія Ільченка. Для цього підозрюваного планують помістити в стаціонар психіатричної лікарні. Геннадій Ільченко сказав, що експертиза може проходити в лікарні Сімферополя, а також в Краснодарі або в Ростові-на-Дону.

Нагадаємо, що викладачу і блогеру Юрію Ільченко ставлять в провину публікацію на його сторінці в мережі Інтернет висловлювань проти анексії Криму і війни на Донбасі.

 

В окупованому Криму створять базу для бомбардування Сирії

Крим може бути базою для фронтових бомбардувальників ВКС Росії, які ведуть  бойові дії в Сирії. Про це розповів генерал-майор авіації, екс-сенатор і колишній віце-президент РФ Олександр Руцькой. «Фронтові бомбардувальники можуть базуватися на кримському аеродромі Бельбек — їх радіус дії це цілком дозволяє. Штурмова авіація буде, швидше за все, дислокуватися на сирійських аеродромах. Не виключено, що в Сирії буде застосована і російська дальня авіація — для роботи по так званим майданних цілям, які знаходяться на великій відстані від населених пунктів», — вважає Руцькой. Він також зазначив, що використання Криму як бази буде менш витратним, ніж інші дії.

 

Аналітичний центр США: Нова «холодна війна» невідворотна, бо Росії нема чим заплатити за Крим

Україна, США, Росія у принципі не готові до поступок, які би дозволили розрядити ситуацію у відносинах Заходу та Москви і попередити нову «холодну війну». Про це на сайті впливового аналітичного центру Brookings Institution пишуть Андрій Кріковіч та Ювал Вебер.

Автори відзначають – Росія зацікавлена в угоді із Заходом, яка би закріпила новий світовий порядок, її сфери впливу у цілих регіонах та гарантувала би, що США не вдадуться до їх перегляду. При цьому Захід побоюються, що за подібними колосальними поступками послідують нові агресивні кроки Росії.

“На які гіпотетичні поступки мали би піти усі сторони, щоб подібна угода стала можливою?”, – питають автори.

 

У Криму видали підручник «Міста Новоросії»

У Сімферополі видали підручник з географії «Міста Новоросії», в який внесли всі обласні центри південно-східної України. «У книзі в енциклопедичному форматі представлений процес утворення, становлення та сучасного розвитку найбільш великих міст” Новоросії “.  Призначена вона для науковців, громадських та політичних діячів, а також для читачів, які цікавляться проблемами сучасного розвитку пострадянських країн», – йдеться в описі посібники.
Так, в книжку внесли Луганськ, Донецьк, Одесу, Херсон, Запоріжжя, Миколаїв, Севастополь, Сімферополь, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Мелітополь, Харків та інші населені пункти. Відзначається, що в кінці 2014 року Академії наук Російської федерації було доручено написати двотомник «Історії Новоросії».