Кримські події з 12 по 18 жовтня 2015 року

Кримські зарплати та ціни: хто швидше?
«Кримстат» нещодавно відзвітував про зростання заробітної плати в Криму за перше півріччя 2015 року. Зокрема, зарплата у виробничій сфері в середньому зросла на 27% і становить 22 838 рублів на місяць (близько 7800 грн за курсом НБУ). Керівник федеральної служби з питань працевлаштування та зайнятості Всеволод Вуколов також задоволений темпами підвищення доходів працівників на півострові. «Рівень заробітних плат в Криму неухильно зростає», — розповів він журналістам під час відвідування ярмарку вакансій.
Однак, при детальному розгляді стає зрозуміло, що таке масштабне зростання (на 27%) досягнуто за рахунок підвищення заробітних плат до середнього рівня у певних сферах, де раніше вони були навіть нижче прожиткового мінімуму.
При цьому ціни на продовольчі товари, за інформацією того ж «Кримстату», за дев’ять місяців 2015 року зросли в середньому на чверть. Хоча окремі товари подорожчали ще більше. Зокрема, цукор подорожчав на 48,9%, сіль та інші спеції — на 37,4%, безалкогольні напої — на 35,8%, борошно — на 32,3%, овочі та фрукти — в середньому на 28,6%.

 
Імперія продовжує війну за кримських випускників
Декілька днів тому Державна Дума Російської Федерації прийняла відразу у другому та третьому читанні закон, який звільняє кримських випускників від Єдиного Державного Екзамену (ЄДЕ). Тобто випускники тимчасово окупованого Криму отримали можливість обирати шлях вступу до російських вузів – вони можуть здавати ЄДЕ або випускний екзамен у школі.
Ці дії стали ще одним кроком у гібридній війні на освітньому просторі. Тим більше, що з початку окупації для кримських учнів Російська держава створює певні преференції у системі освіти – це продовження перехідного періоду по ряду напрямків, і відміна ЄДЕ, а також виділення 16 тисяч бюджетних місць у російських вузах для кримчан (чим скористалось біля 1000 випускників). Крок за кроком російська окупаційна влада намагається «перевчити» юнаків та дівчат в окупованому Криму «під російські стандарти». І потрібно констатувати,що вони досягають певних успіхів.

 

Влада Криму обіцяє не забирати українські паспорти
Необхідність повідомляти Федеральну міграційну службу РФ про наявність другого громадянства, що починає діяти для жителів Криму і Севастополя з 1 січня 2016 року, не спрямована на те, щоб змусити мешканців регіону відмовитися від українського громадянства, заявив «глава» Криму Сергій Аксьонов.

 
З листопада почнуть штрафувати кримчан, що не стали на війсковий облік
Кримчан, що не стали на війсковий облік будуть притягати до адміністративної відповідальності вже з листопада. Про це на прес-конференції повідомив головний “військовий комісар” Анатолій Малолєтко. Згідно статті 21.5 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ, тим, хто не встигне з’явитися до військкомату, доведеться заплатити штраф у розмірі від 100 до 500 рублів. Нагадаємо, що на півострові вже видали 120000 військових квитків.

 

У Криму відродять медвитверезники
Влада Криму має намір відновити мережу витверезників, з цією метою буде вивчено досвід двох регіонів Росії, повідомив перший “віце-прем’єр” кримського уряду Михайло Шеремет. Медичні витверезники в Криму були закриті в 2010 році. На сьогодні відсутні законодавчі норми для їх роботи, а у співробітників поліції, крім складання адміністративного протоколу, немає прав затримувати осіб, які перебувають в середній або важкій стадії алкогольного сп’яніння. Медичне обстеження може проводитися тільки на підставі добровільної згоди.

 

Оператора кримськотатарського телеканалу ATR Ескендера Небієва засудили до 2,5 років умовно

Оператора кримськотатарського телеканалу ATR Ескендера Небієва, якого окупанти звинувачують в участі у масових заворушеннях у лютому 2014 року, засудили до 2,5 року умовно. Про це повідомляють “РИА Новости” з посиланням на суддю Юрія Гулевича.
“Суд врахував обставини співпраці обвинуваченого зі слідством і те, що він визнав провину в повному обсязі”, – пише агентство.
Небієв був затриманий у квітні 2015 року за звинуваченням в участі в демонстрації під стінами кримського парламенту 26 лютого 2014 року, тобто ще до окупації півострова російськими військами.
Українці Криму під контролем російських спецслужб

У Сімферополі в День захисника України, в День Українського козацтва одразу після покладання квітів до пам’ятника Богдану Хмельницькому були затримані три людини. Затримання проводили працівники так званого ППС та «самооборона» Криму. Активістів доставили в Центр протидії Екстремізму (Центр «Е» ), де провели «виховну» бесіду.
Нагадаємо також, що в цей день невідомі кримчани поклали квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченка, після чого співробітники кримського ППС оточили погруддя поета.

 

Син Джемілєва етапований в колонію в Астраханській області
Син національного лідера кримських татар, народного депутата України Мустафи Джемілєва Хайсер, засуджений в Російській Федерації, етапований в колонію в Астраханській області. Про це повідомив адвокат Хайсер Джемілєва Микола Полозов.“Захистом отримані відомості, що Хайсер Джемілєв в даний час направлений в одну з колоній на території Астраханської області. Але нам поки невідомо, де конкретно він міститься в даний час”, – розповів Полозов. Раніше Полозов назвав таке етапування його підзахисного незаконним.

 

В Криму заявили про плани побудувати газопровід з Росії
“Міністерство палива та енергетики” анексованого Росією Криму заявляє про плани будівництва газопроводу “Краснодарський край – Крим”, що дозволить забезпечити паливом базові електростанції Сімферополя.
Згідно з повідомленням “міністерства”, проектні роботи по газопроводу будуть завершені в січні 2016 року. Будівництво самого об’єкту планується завершити в березні 2017 року.

 
У Криму прокладуть 14 кілометрів кабелю по дну Керченської протоки
Майже 14 кілометрів кабелю енергомосту почнуть в четвер прокладати по дну Керченської протоки з Краснодарського краю до Криму. Як повідомив міністр палива та енергетики Криму Сергій Єгоров, енергопровід буде прокладений у випадку, якщо погода не зіпсується.
Рефат Чубаров: Путін зробив все для того, щоб тема Криму пішла на задній план
Президент РФ Володимир Путін зробив все для того, щоб тема анексії Криму Російською Федерацією перестала бути першою в порядку денному. Про це розповів народний депутат і голова Меджлісу крімскотатрского народу Рефат Чубаров у програмі “Лівий берег”.
“Світ так влаштований, що весь час на порядок денний входять все нові і нові виклики. Я нічого не скажу оригінального, і Путін, це чудово уявляючи, зробив все для того, щоб тема Криму перейшла, буквально, на третю або четверту позицію”, – пояснив Чубаров.
За його словами, вже зараз відбуваються торги з питання півострову.

SHARE