UA EN

29 Березня 2024

Кримські події з 20 по 26 липня 2015 року

Почесна делегація” з Лазурного берега

23 липня французькі парламентарії відвідали окупований Крим. Як зазначає Микола Голомша, заслужений юрист України, очевидно, що їх не надто сильно обходить те, що Франція є однією з головних країн, які протистоять путінській Росії і те, що особи, які ігнорують європейські правила, теж підпадають під певні санкції. «Мабуть, пропозиція Кремля щодо поїздки була настільки сильно “аргументована”, що всі інші аргументи просто не сприймаються», – висловив припушення Микола Голомша.

Він також зауважує, що Кремль поїздка не цікавить з якогось там практичного боку. «Зрозуміло, що користь від них мізерна. Але роздути комунікаційно сам факт поїздки як вияв уваги Європи, зокрема, Франції до Криму, а відтак до Росії, там зуміють просто феєрично. Так, що навіть самі делегати повірять у масштабність свого задуму», – констатував заслужений юрист України.

У свою чергу глава фонда “Майдан закородонних справ” Богдан Яременко, зазначив, що візитом французьких депутатів в оккупірованний Крим Росія хоче почати процес міжнародного визнання анексії півострова.

У той же час поїздку до окупованого півострову французькі делегати оцінюють позитивно і, навіть, зробили свої висновки щодо ситуації на півострові. «Пора визнати, що Крим – це регіон, де панує мир, навіть якби США хотіли б, щоб там вибухнула війна», – сказав французький депутат Клод Гоазген.

А депутат від соціалістичної партії Франції Жером Ламбер засудив заходи впливу ЄС на Росію і закликав антиросійські санкції скасувати. «Зараз США знімають економічну блокаду і санкції з Куби і я не бачу причин, щоб Євросоюз залишав у дії санкції щодо Росії», – заявив депутат.

 

Активісти створили сайт для підтримки кримських політв’язнів

Українські правозахисники та громадські активісти зробили сайт на підтримку кінорежисера Олега Сєнцова і антифашиста Олександра Кольченка. На сайті працюватимуть розділи, де відвідувачі зможуть дізнатися інформацію про те, як допомогти українським в’язням: наприклад, відправити їм лист або перерахувати пожертвування. Також на порталі будуть викладатися офіційні документи, пов’язані зі справою «кримських терористів».

 

Книги зібрані у Львові та Києві для кримчан вже на окупованому півострові

Цього тижня громадська бібліотека Українського культурного центру в Криму отримала першу партію книг з творами українських класиків та сучасних авторів.  «Це книги відомих українських авторів — Павла Тичини, Ліни Костенко, Михайло Коцюбинського, Олександра Приходька-Возняк, Олекса Тихого, Миколи Гоголя, багато історичної літератури, а також книжок з мистецтва та української культури, велика кількість літератури, яка розкриває всю красу української природи і неповторність українських міст. Є книги і для найменших читачів.  Величезна подяка від нас  усім небайдужим українцям, які допомагають створити в Криму Українську бібліотеку», — прокоментував подію на своїй сторінці у ФБ представник УКЦ Леонід Кузьмін. 

 

Відсутність військового квитка не завадить кримчанам вступити до вишів

 Міністерство освіти і науки листом 1/9-444 від 23 липня 2015 року, як виключення, дозволило приймальним комісіям ВНЗ у 2015 році приймати документи від мешканців Автономної Республіки Крим та тимчасово непідконтрольних органам влади України територій Луганської та Донецької областей без військового квитка або посвідчення про приписку. Про це йдеться на офіційному сайті освітнього відомства.

Нагадаємо, 23 липня, правозахисники та громадські організації звернулися до Міносвіти з проханням втрутитися у хід вступної кампанії. Оскільки виявилось, що приймальні комісії українських вишів відмовляються брати документи у юнаків з окупованих територій, бо останні не мають військового квитка або приписного посвідчення.

 

На оздоровлення кримських дітей не вистачило грошей 

У дитячих таборах Криму станом на 20 липня змогли відпочити лише 13% кримчан шкільного віку. «До 20 липня вже встигли отримати оздоровчі послуги 3,5 тисячі кримських дітей. Ми визнаємо, що цього року повноцінним оздоровленням (21 день в заміському стаціонарному таборі з п’ятиразовим харчуванням) охоплений поки дуже невеликий відсоток дітей. Це 13% від загальної їх кількості », – уточнила міністр. Причиною низьких показників стала нестача фінансування оздоровчої кампанії для кримських дітей у 2015 році.

 

Усі кримчани повинні здати відбитки пальців 

Російська поліція запропонувала кримчанам “державну послугу за добровільним дактилоскопіруванню”. “Актуальність зняття відбитків пальців полягає в тому, що створення єдиної бази обліку громадян значно спрощує їх ідентифікацію і корисно, як спеціалізованим відомствам, так і самим громадянам”, – запевняють кримчан у російської поліції.

 

Громадський рух «Къырым» повінстю підтримав кримську «владу»

Учасники другої конференції міжрегіонального громадського руху кримськотатарського народу «Къырым» висловили підтримку керівництву Республіки Крим в його прагненні послідовно вирішувати питання, пов’язані з політичною реабілітацією кримськотатарського народу. Про це йдеться в резолюції, прийнятій на сьогоднішній конференції. У документі також визнається деструктивної діяльність окремої групи кримських татар, які на догоду своїх корисливих цілей і політичних амбіцій, перебуваючи в Києві, виконують замовлення своїх західних господарів, намагаючись загострити міжнаціональну обстановку на півострові.

Крім того, учасники конференції визнали провокаційними заяви деяких представників кримських татар про необхідність повної економічної блокади Криму і плани по створенню так званого батальйону «Крим».

 

На озері Донузлав продовжать видобувати пісок

«Міністр» екології та природних ресурсів РК Геннадій Нараїв не бачить підстав для введення заборони на видобуток піску на озері Донузлав. «Скільки експертів, стільки й думок, тим не менш, я поки не бачу підстав для заборони видобутку піску на Донузлаві», – відповів Нараїв на запитання журналістів про те, коли буде розглянуто питання про доцільність видобутку, яка може нести загрозу євпаторійським пляжам.

Раніше «глава» Криму Сергій Аксьонов заявляв, що видобуток піску на озері Донузлав і в районі Євпаторійського вантажного порту може бути припинена у разі укладення вчених про прямий вплив цієї діяльності на скорочення євпаторійських пляжів.

 

Іван Якубець: «Мілітаризація Кримського півострова – це частина російської відповіді Європі та США» 

Росія використовує Крим як військову базу, щоб відвести удар від Москви і центру Росії. Але повідомлення про переміщення на півострів важких бомбардувальників ТУ-22М3 – не що інше, як піар; російська армія не вирішиться їх використовувати, в іншому випадку – вони будуть знищені системою ППО НАТО ще на злеті. Так сказав “Обозревателю” начальник аеромобільних військ ЗСУ (1998-2005 рр), член експертної ради Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння, полковник у коментарі на заяву міністерства оборони РФ про розміщення в Криму ескадрильї дальніх бомбардувальників Ту-22М3. Росія, за словами військового, за останні півтора року перетворилася на агресивну державу, яка намагається нав’язати всім власне розуміння світового порядку. “Після анексії Криму світове співтовариство намагалося поставити Росію на місце, але у відповідь РФ, точніше, її керівництво взяло курс на загострення відносин з цивілізованими країнами, по суті, курс на самоізоляцію”.

 

Замість риби … баштан 

Підприємства рибного господарства в Криму через відсутність грошей змушені переходити на незвичайні схеми роботи на об’єктах. Причиною тому – невиплата компенсацій сільгоспвиробникам через відсутність води в Північно-Кримському каналі.

“У зв’язку з тим, що рибогосподарська галузь не була включена в список господарюючих суб’єктів, яким компенсувалися втрати, отримані у зв’язку з відсутністю води в Північно-Кримському каналі, ці та інші рибогосподарські підприємства не отримали компенсацію”, – розповів «глава» Держкомриболовства Криму Андрій Дедюхін. За його словами, йдеться про підприємства в Красноперекопському і Роздольненському районах. Щоб територія не простоювала, висохлі ставки будуть використовувати як земельні ділянки, висеівая зерно та баштанні культури.

 

На «Чонгарі» пришвидшили роботу прикордонного контролю

Час проходження прикордонного контролю на адмінграніце з включеним Кримом у пункті пропуску «Чонгар» значно скорочено за рахунок змін технології організації пропуску. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

«За рахунок внесення експериментальних змін в організацію технології пропуску вдалося практично вдвічі збільшити можливості КПВВ при наявній кількості робочих місць та особового складу. Зокрема, за рахунок маневру наявних сил технічних засобів прикордонного контролю відразу 6 інспекторів прикордонного контролю почали оформляти піших громадян, при цьому пішоходи рухаються загальним потоком і розподіляються до вільного інспектору », – йдеться в повідомленні відомства.

 

Сезон 2015: Південний берег, Севастополь, Коктебель

Матрьошки, танки і «руський мир». Саме цим у розпал курортного сезону живуть селища на південному березі Криму. Севастополь теж не радує око та гаманці кримчан відсутністю туристів. У розпал сезону в чарівному Коктебелі: закриті, або порожні кафе, високі ціни і концерти Куклачова.

 

Літаки з Криму до Туреччини більше не літають

Літаки з тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим більше не здійснюють польоти до Туреччини. Про це повідомив народний депутат з фракції “Народний фронт” Георгій Логвинський на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, за туристичною та авіаційної компаніям, які здійснювали незаконні рейси “Сімферополь – Стамбул”, подані міжнародні запити і ведуться необхідні дії для притягнення їх до юридичної відповідальності.

 

Олександр Крамар: Нинішні соціально-економічні реалії в Криму різко утруднюють його повернення до складу України

Потворні соціально-економічні реалії, які формує Кремль в окупованому Криму, різко утруднюють його повернення до складу України з фінансового та соціального погляду. Про це пише в матеріалі для “Тижня” політичний оглядач Олександр Крамар.

За його словами, Україна не зможе дозволити собі підтримувати там нинішній рівень виплат пенсіонерам і бюджетникам. А в такому разі повернення півострова до складу України спричинило б різке падіння рівня принаймні номінальних доходів та зростання невдоволення нинішніх численних клієнтів російської держави. «Виходом бачиться перехідний період, коли Крим у разі виходу зі складу РФ або її відмови дотувати його пережив би період різкого обвалу виплат пенсіонерам і бюджетникам внаслідок адаптації цих виплат до власних внутрішніх можливостей. Після цього реінтеграція до складу України вже не призвела б до падіння рівня життя жодної верстви на півострові, а, навпаки, забезпечила б його зростання в значної, якщо не більшої, частини мешканців у результаті зниження цін та збільшення доходів від туризму» – пише Олександр Крамар.

Водночас, він зазначає, що рік після анексії засвідчив неспроможність української влади організувати ефективну транспортно-економічну блокаду півострова. І зробити це буде дедалі складніше через економічні інтереси задіяних у торгівлі з півостровом гравців.

 

Москва розтавляє своїх людей на окупованому півострові

Аксьонов зізнався, що йому Москва спустила списки людей, які займуть пости в окупованому Криму для «зміцнення кадрового складу кримських органів виконавчої влади». За два тижні до ліквідації так званого Міністерства у справах Криму віце-прем’єр РФ Дмитро Козак доручив федеральним відомствам підготувати список кандидатів з числа високопоставлених чиновників для призначення на посади перших заступників керівників органів виконавчої влади окупованого півострова.