У Києві презентують календар «100 років підняттю українських прапорів Чорноморським флотом»

27 грудня о 13.00  в Українському кризовому медіа-центрі (знаходиться у будівлі Міжнародного конгрес-центру «Українські дім»)  буде представлено календар на 2018 рік “100 років підняттю українських прапорів Чорноморським флотом”.

Автором ідеї створення тематичного календаря став Іван Канівець, автор фільму про українізацію Чорноморського флоту у 1917-1918 роках «Тризуб Нептуна» та фільму «Українська революція», який розповідає про події в Україні у 1917–1921 рр. за спогадами генерала В. Петріва.

«У календарі вміщено 13 кольорових робіт, на яких представлені 12 кораблів. Серед них – найсучасніший та найпотужніший корабель Чорноморського флоту у 1917–1918 рр. лінкор «Воля», який у грудні 1917 р. здійснив першу під українським прапором бойову операцію з перевезення українізованих військ з Малої Азії в Крим. Також є зображення есмінця «Завидний», який першим на Чорноморському флоті у липні 1917 р. підняв жовто-синій стяг. Консультував роботу по створенню календаря історик Ігор Гриценко із Запоріжжя, монографія якого «Український Державний Флот в 1917-1919 рр.» є найповнішим на сьогодні викладом процесів українського військово-морського будівництва того часу і вже витримала друге видання», – йдеться у повідомленні координатора  Таврійської гуманітарної платформи Андрія Іванця.

Календарі побачили світ завдяки українській діаспорі Лондона. Частина з них буде подарована військовим частинам та навчальним закладам.

SHARE