UA EN

19 Березня 2024

У Криму привітали архієпископа Климента

У Криму привітали архієпископа Сімферопольського і Кримського  Української Православної Церкви  Київського Патріархату Климента з днем його небесного покровителя.

Сьогодні в кафедральному соборі святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги м. Сімферополя була виставлена часточка мощей з миром священномученика Климента. Під час урочистого богослужіння духовенство і віруючи УПЦ КП в Криму вшанували пам`ять святого, а по завершені служби божої привітали владику Климента з днем його Ангела Хранителя.

Довідково: Під час чергових гонінь на Церкву у Римській Імперії Климент був зісланий у Крим, що тоді був околицею імперії. Херсонес тоді був місцем заслання християн. Незважаючи на каторжну працю в каменоломнях Херсонеса, Климент продовжує християнську проповідь, за що його було піддано мученицькій смерті: прив’язано до кам’яного якоря і втоплено в морі.

Певні джерела з 9 століття свідчать, що Климент І (який визначається християнською церквою, як святий) був замучений в Херсонесі у 102 році, проте раніші автори твердять, що він помер власною смертю.

Традиція переказує, що під час перебування в Херсонесі у 861 році в зв’язку з хозарською місією, Костянтин Філософ розпочинає пошуки святині. Підтриманий місцевим духовенством, він здійснює своєрідну морську експедицію. Після тривалого часу мощі знайшли на одному з островів і урочисто поклали до церкви Св. Апостолів. Частину мощей Кирило залишив у Корсуні, а частину переніс до Риму в дар папі Адріану ІІ. Тепер мощі зберігаються у Базиліці святого Климента у Римі.

На Русі з найдавніших часів Климент почитався як Святий. Мощі Климента зберігалися у Десятинній церкві у Києві. Чесна голова Святого Климента зберігається в Києво-Печерській Лаврі.

На гербі міста Інкерман (Крим) зображено Климента І, що нагадує про зв’язок цього святого з Херсонесом.