“Голові” виборчої комісії Криму повідомлено про підозру

Прокуратурою АР Крим спільно із слідчим відділом СБУ в АРК  оголошено про підозру громадянину України – так званому голові незаконно утвореної в тимчасово окупованому Криму «Виборчої комісії Республіки Крим» у вчиненні кримінальних правопорушень у вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, а також державної зради. Повідомляє прес-служба прокуратури.

«Зібраними доказами встановлено, що громадянин України, будучи з 2010 року головою виборчої комісії АР Крим, погодився очолити Комісію АР Крим з проведення так званого «загальнокримського референдуму», забезпечив його підготовку та проведення, підготував та склав підсумковий протокол, в якому зазначалося про нібито підтримку рішення про входження Криму до складу РФ на правах окремого суб’єкту. Таким чином, він забезпечив проведення нелегітимного референдуму щодо від’єднання півострова від України та, як наслідок, приєднання його до Російської Федерації»,- зазначають у прокуратурі.

У відомстві повідомляють, що цей громадянин України також забезпечив підготовку та проведення на території АР Крим та м. Севастополя незаконних виборів до органів місцевого самоврядування і законодавчих органів у 2014 році, а також виборів до Державної Думи Російської Федерації у 2016 році. Він також забезпечив підготовку та проведення на тимчасово окупованій території півострова Крим незаконних виборів президента РФ, які відбулися 18 березня 2018 року.

«За вчинення цих злочинів Кримінальним кодексом України передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років», – йдеться у повідомлені.

SHARE