UA EN

28 Березня 2024

Від Арсенія Яценюка вимагають назвати і покарати тих, хто гальмує створення Держслужби по Криму.

Народний депутат України і Голова міжфракційного об’єднання «Крим» Олексій Гончаренко звернувся з депутатським запитом до Прем’єр–міністра України, в якому просить вказати терміни створення Державної служби з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Також, у своєму листі, народний обранець вимагає назвати і покарати посадових та службових осіб винних у невиконанні до цього часу Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2014 року №297 про утворення вищезгаданого центрального органу виконавчої влади.

Епопея створення «загадкової» Держслужби з питань Криму, яка б мала опікуватися питаннями повернення окупованого півострову під загальну юрисдикцію України, а також вдосконалювати заходи, спрямовані на гарантування прав та свобод тих, хто залишив кримські домівки і тих, хто живе на окупованому півострові, триває вже сім місяців. До цих пір голову Служби не призначено, Положення про неї та штатний розклад не затверджено, хоча вже двічі оголошувався і проводився, за незрозумілою методикою, конкурс керівника цієї установи. Натомість кримчани отримали чергову Постанову Уряду від 22 жовтня 2014 року №625, в якій неіснуючу та непрацюючу службу Кабмін перейменував, виключивши з назви слова “та тимчасово переміщених осіб”. І знову тиша – ані голови, ані штату працівників, ані конкурсу для бажаючих працювати в цій установі.

16 грудня 2014 року громадська організація «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» направила до Секретаріату Кабінету Міністрів України інформаційний запит, де просила відповісти: коли, нарешті, буде створена Держслужба з питань Криму?

Отримана за тиждень відповідь приголомшила: «Постановою Кабінету Міністрів утворено Державну службу з питань Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та тимчасово переміщених осіб як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Пунктом 3 зазначеного урядового рішення визначено, що Голова Служби у двотижневий строк після призначення повинен подати Кабінетові Міністрів проекти Положення про Службу, а також актів Кабінету Міністрів щодо затвердження граничної чисельності її працівників та розміщення Служби».

Керівник громадської організації “Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» Андрій Щекун зазначив: «Громадськість Криму так і не отримали належної й зрозумілої відповіді на інформаційні запити від Кабінету міністрів України. Тому висновок очевидний – Уряд Арсенія Яценюка Крим не цікавить. Сподіваємося, що депутатське звернення голови міжфракційного об`єднання “Крим” Олексія Гончаренка наблизить нас до позитивного результату».