Дайджест ЗМІ: Крим, Україна Росія з 21 по 27 грудня 2015 року

Крим 

Кримські винні заводи не постраждають від санкцій США

Кримські винні заводи не постраждають від санкцій США, заявив віце-прем’єр Олександр Хлопонін.
“Я думаю, що вони (США) від введення цих санкцій тільки втратять. Я не впевнений, що вони у величезній кількості споживали наші кримські вина, які мають давню історію і дуже гарної якості, а якщо не хочуть, нам більше дістанеться “, – сказав Хлопонін.

 

Система “ЕРА-ГЛОНАСС” запущена в Криму

Інфраструктура системи “ЕРА-ГЛОНАСС”  (російська державна система екстреного реагування при аваріях) розгорнута в Криму і Севастополі, повідомив президент некомерційного партнерства “ГЛОНАСС” Олександр Гурко. На цей момент в систему надійшло майже 20 тисяч тестових викликів, з Криму – 26 повідомлень.

 

Кримчани не повинні повідомляти про наявність паспорта України

1011786848На день визнання жителів Криму громадянами РФ вони не набували громадянство України, а ними були, тому заявляти про нього з 1 січня 2016 року не обов’язково, роз’яснив «замначальника УФМС» по Криму Сергій Крилов.

 

«Кордон» з Кримом

Прикордонники радять поки не їхати в Крим

дайджестДержприкордонслужба радить поки утриматись від поїздок у Крим, через значне накопичення транспорту на межі з окупованим півостровом. “У зв’язку з припиненням пропуску окупаційною владою АР Криму осіб і легкових транспортних засобів не кримської реєстрації та сповільненням роботи контролюючих служб РФ на тимчасово окупованій території, спостерігається поступове накопичення транспортних засобів”, – йдеться у повідомленні. “За оперативною інформацією, перебої в пропуску пов’язані з частковим виходом з ладу баз даних в російських пунктах контролю на окупованій території”, – уточнили прикордонники.

 

Росія активізувала повітряну розвідку: два Су-27 зафіксували на адмінкордоні з Кримом

Протягом останніх кількох тижнів спостерігається суттєве підвищення активності повітряної розвідки російсько-терористичними військами як у зоні проведення АТО, так і на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом.

 

На Чонгарі затримали жителя Севастополя, який віз судові печатки

Прикордонники на адмінмежі з Кримом затримали авто марки «Деу», пасажир якої намагався провезти на півострів судові печатки. «У контрольний пункт в’їзду-виїзду «Чонгар», що на адмінмежі з тимчасово окупованою територією АР Крим, прибув автомобіль марки «Део». В автівці окрім водія до Криму їхав пасажир, громадянин України. Під час заходів контролю прикордонники Бердянського загону спільно з працівниками фіскальної служби виявили в особистих речах пасажира, жителя Севастополя, 8 кліше для проставлення відтисків у судових документах. Чоловік пояснив, що печатки він нібито віз як передачу», йдеться в повідомленні.

 

Росія і Крим

Путін розпорядився створити в Сімферополі штаб по боротьбі з тероризмом

Президент Росії розпорядився створити в ряді приморських міст оперативні штаби, з яких буде здійснюватися управління контртерористичної операції і керівництво по боротьбі з тероризмом.

 

Титов: санкції США проти винзаводів Криму – це політичний демарш

Бізнес-омбудсмен, голова ради Союзу виноградарів і виноробів РФ Борис Титов назвав санкції США проти кримських винзаводів політичним демаршем, економічних наслідків, за його думку, це рішення не спричинить. “Напевно, це демарш політичної властивості”, – сказав Титов РІА Новини. Він нагадав, що санкції і так діють відносно будь-якої продукції, виробленої в Криму. Всього у санкційний список були внесені 34 фізичних та юридичних особи.

 

Російським колекторам дозволили стягувати борги кримчан перед банками України

Держдума у вівторок прийняла в другому читанні законопроект про особливості погашення та позасудове врегулювання заборгованості позичальників, що проживають в Криму та Севастополі, перед українськими банками. Дія законопроекту поширюватиметься на борги позичальників перед українськими банками, препинившими роботу в Криму після його приєднання до Росії. Згідно з документом, вимагати борги від позичальників в Криму зможуть тільки російські кредитні і некредитні організації, які представили докази набуття відповідних прав.

 

Сергій Цеков: Москві треба врахувати особливості Криму, незважаючи на закінчення перехідного періоду

Федеральному центру треба і надалі враховувати особливості Криму, попри швидке закінчення перехідного періоду. Таку думку висловив «сенатор» від Криму Сергій Цеков. Він вважає, що пройшло ще дуже мало часу з моменту возз’єднання півострова з Росією, щоб влада Криму була в змозі виконувати вимоги центру в повному обсязі.

Україна і Крим

Куди поділися гроші на Крим?

Під час літньої поїздки до Криму російський президент Володимир Путін поставив сакраментальне запитання російському міністрові культури: «А де гроші для установ культури Криму?» Переляканий міністр щось розповідав про те, скільки заплановано, що всі гроші на рахунках міністерства культури, що міністерство економіки Криму щось затягує. Але російський президент був непохитний і продовжував запитувати про те, куди поділися гроші, виділені на Крим… 

 

У Львові відкриють “Кримський дім”

Львівська міська рада проголосувала за надання в оренду приміщення по вулиці Тесленка для організації “Кримського дому”“Це була третя спроба голосування: зі старим скликанням Львівської міської ради нічого не виходило, зараз нове скликання проголосувало. Приміщення розташоване в районі ближнього центру, приміщення досить великої квадратури, близько 500 квадратних метрів, але потребує капітального ремонту”, – розповів співзасновник, керівник західноукраїнського офісу ініціативи “КримSOS” Алім Алієв.

 

У Києві презентували програму з IT для переселенців

Завдяки програмі 50 вимушено переміщених осіб з Донецької, Луганської областей та Криму, які проживають зараз у Києві, зможуть стати фахівцями у сфері Frontend-development та отримати нову роботу. «Перевагою цієї програми є її комплексність. Учасники отримають не лише технічні знання в ІТ сфері, але і практичні навички та знання щодо само презентації, формулювання лідерських якостей, організації підприємницької діяльності та фрілансу»,  — зазначив Руслан Федоров, керівник проекту ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми ВПО в Україні».

 

Іслямов: Зараз контрабанда в окупований Крим йде з Одеського порту

Зараз українські судна з контрабандою в Крим виходять з Одеси. Про це повідомив координатор блокади Криму Ленур Іслямов в інтерв’ю “Одеському кризового медіацентру”. “Вони йдуть у 12-мильну зону, вимикають GPS-навігатори. До нього підходить з Севастополя судно, перевантажується. Це один варіант. Другий варіант – на судні вимикається навігатор, воно рухається далі, стає в порту Севастополя, розвантажується, виходить на цей же курс, включає навігатор, ніби він у нього тоді зламався, і заходить в Скадовськ. А потім – Стамбул”, – розповів він.
276 суддів АРК будуть звільнені у зв’язку з порушенням присяги (список)

1397026623-1606--mknewskgВища рада юстиції на своєму засіданні 24 грудня 2015 року розглянула рекомендацію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 10 листопада 2015 року № 3009/дп-15 щодо внесення подань про звільнення суддів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя за порушення присяги.

 

Україна просить FINA скасувати проведення гран-прі зі стрибків у воду в окупованій Ялті

 «Федерація плавання України, як член FINA, звернулася до FINA з проханням врахувати, що Ялта – це не Росія, а Україна, і скасувати це рішення. Нам уже відповіли, що заява прийнята до розгляду, ну а далі будемо дивитися. Сподіваюся, це технічна помилка. Залежно від цього, будемо вживати дії, протест висловимо. Але не думаю, що FINA навмисне ухвалила таке рішення. Швидше за все, що це російська Федерація стрибків у воду або Федерація плавання запропонували FINA такий проект, а там не розібралися, де Ялта», – повідомив генеральний секретар Федерації плавання України Андрій Власков.

SHARE