Дайджест ЗМІ: Крим, Україна, Росія… (події з 4 по 11 січня 2016 рік)

Крим

Різдвяний блекаут триватиме… до травня

В Криму, на Різдво, без світла залишилося 22 населених пункти. Переважно це північ та селища центрального регіону Криму. Частково без світла були Ялта та Алушта. В місті Саках призупинено теплопостачання. Кримська окупаційна влада пояснюю це аваріями, які трапилися на лініях електропостачання та теплових трасах. У столиці Криму, в місті Сімферополі, з п`ятниці повністю відключили нічне освітлення. Окупаційна влада водить обмеження в роботі об’єктів  громадського харчування.

У свою чергу «керівник» окупаційної влади Сергій Аксьонов повідомив, що  режим НС у Криму через енергодефіциту триватиме до травня.

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року перестав діяти договір між Україною та Росією про постачання електроенергії до тимчасово окупованого Криму.

 

Муфтіят Криму закликав кримських татар не записуватися в український добровольчий батальйон

Рада духовного управління мусульман Криму видала звернення, в якому закликає кримських татар не вступати до лав військових формувань, що створюються в Херсонській області. Текст звернення опубліковано на сайті ДУМК. «Мусульманські релігійні служителі прийняли звернення до кримськотатарського народу, закликавши не піддаватися на провокації і не забувати, що кримськотатарський народ завжди відрізнявся миролюбністю і прагненням до творення, чому вчить нас релігія Іслам», – йдеться на сайті Муфтіяту.

 

Дитячі санаторії під посиленою охороною ОМОНу і снайперів

У кримських дитячих санаторіях на час новорічних канікул посилені заходи безпеки. Пансіонати охороняють співробітники ОМОНу в повному бойовому комплекті. Джерело в правоохоронних органах Криму повідомив, що такі заходи вжито на випадок якихось провокацій чи екстремістських дій з боку радикалів.

 

Імпортозамінили: “тушонка” без м’яса

300x200_449963Російські виробники продають у кримських магазинах банки з тушонкою, в яких замість м’яса консервують воду і жир. “Ось така тушонка продається. Виготовлена ??в м. Митищі Орловська обл. Купила на Перекопській в магазині. Будьте уважні. Виробник м’яса взагалі не поклав”, – написала мешканка Євпаторії, яка опублікувала фото у соцмережі. Аналогічним чином постачаються і ковбаси, сосиски, а також буженина. Основна причина – блокада якісних продуктів з континентальної України.

 

Україна – Крим

Кравчук дав рецепт, як наблизити Крим до України

Перший президент Леонід Кравчук вважає, що Україна має запропонувати державну автономію для Криму, бо реінтегрувати його в тому вигляді, як було колись, нереально. “Наша мудрість полягає в тому, що ми маємо запропонувати нові підходи до політики на Донбасі і нові, перезавантажені політично, підходи в Криму. Якщо ми дійсно хочемо, щоб Крим був з Україною. Я не хочу сказати, щоб він знову повернувся в Україну і був таким, як він був до цього. Це вже не реальне завдання. Але політика має бути перезавантажена”, – заявив Кравчук.

 

Іслямов оголосив про підготовку батальйону для звільнення Криму

Активісти блокади Криму мають намір залишатися на тому ж місці і формувати там батальйон для участі в майбутньому звільненні півострова від російської окупації. Заявив один з організаторів блокади Ленур Іслямов“Ми звідси не підемо. Далі тут ми будемо формувати батальйон, який буде допомагати, в тому числі, і поліції … і буде готуватися для входу в Крим, тому що це нова поліція, яка буде всередині Криму, нова Нацгвардія, яка буде там вже очищати Крим від тих “сепараторів”, які там засіли, і від тих небажаних елементів, від ворожих елементів, які там залишаться після визволення Криму”, – сказав він.

 

Світ – Крим

Італійський журнал викликав обурення українського МЗС, зобразивши Крим територією Росії

В Італії видання “Лімес” у статті про активність російських військових протягом 2015 року у підсумковому номері позначило на мапі Крим частиною Росії. Посол України в Італії Євген Перелигін кілька днів тому вже звернувся до редакції журналу з вимогою привести мапи у відповідність до норм міжнародного права.

 

Coca Cola вибачилась перед Україною за “російський” Крим

160107005806_coca_cola_crimea_624x351_facebook_nocreditШостого січня представники компанії Coca Cola принесли офіційні вибачення Україні за мапу, де Росія була зображена з окупованим Кримом. У Посольстві України в США відбулася зустріч з керівником вашингтонського офісу Coca Cola Ірвін, в ході якої вона принесла офіційні вибачення за непорозуміння. Також представник компанії передала листа від Старшого віце-президента компанії Клайда Таггла на ім’я Посла України в США Валерія Чалого з вибаченням за зазначену публікацію.

 

У Парижі в російському посольстві дегустували заборонене для ввозу кримське вино

Французький колекціонер вин Мішель-Жак Шассоль організував у посольстві РФ в Парижі дегустацію кримських вин. Справа в тім, що вина з окупованого півострова є заборонені для ввозу на територію Франції. Для того, аби доставити алкоголь в країну, колекціонер був змушений скористатися дипломатичною поштою.    25 кримських вин було офіційно продегустовано у резиденції російського посла у Парижі.

 

Американські юристи допоможуть “Нафтогазу” боротися за кримські активи

Українська компанія “Нафтогаз” уклала договір з відомою американською юридичною фірмою Covington & Burling LLP. Метою такого співробітництва стане захист прав України в судових розглядах, пов’язаних з окупацією Криму Росією. Угода була підписана 1 січня 2016, і вартість контракту складає 1250000 доларів. У той же час в “Нафтогазі” так і не повідомили, для якого конкретного розгляду найняті американські юристи. Вони відзначають лише той факт, що підписання угоди з американською фірмою сталося після того як Печерський суд у Києві наклав арешт на так звані “вишки Бойка”, які були захоплені Росією.

SHARE