Цикл фільмів «Кримська Україна» претендує на здобуття Національної премії України ім. Т. Шевченка

Київська організація Національної спілки журналістів України висунула на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2018 року цикл документальних фільмів «Кримська Україна», автор – професор Валерій Бебик. Про це йдеться на сайті Комітету з Національної премії.

Зокрема, до циклу документальних телевізійних фільмів, що претендують на відзнаку, входять наступні картини: «Кримська цивілізація України»«Український Крим: Тмутаракань»«Еллінський цар Мамай»«Марко Поло з українського міста Судака».

«Вказані фільми є науково-документальним, творчим доробком кіномистецтва, який доводить неспростовні археологічні факти заселення Криму праукраїнськими трипільськими племенами ще в часи неоліту (V тис. до н.е.); розповідає про історію відновлення київським князем Святославом на землях античного скіфо-еллінського Боспорського царства (IV ст. до н.е. – ІІІ н.е.) ‑ Тмутараканського князівства, яке контролювало Крим і Кубань (10-11 ст. н.е.) і було понад 160 років ‑ васальним по відношенню до Київської держави; свідчить, що фундатори Києво-Печерської Лаври були засновниками головного монастиря Тмутараканського князівства (нині – окупована Керч), який по церковній лінії був підпорядкований Києву; досліджує версію про тотожність літописного хана Мамая і легендарного козака Мамая, який в московських хроніках іменується «проклятим еллінським царем Мамаєм»; переповідає про маловідомі громадськості факти проживання родини мандрівника Марко Поло в українському місті Судаку, нині тимчасово окупованому російським агресором», – зазначається у супровідному листі.

SHARE