Кримські події з 30 листопада по 6 грудня 2015 року

Крим 

Запуск Путіним енергомосту в Крим може виявитися фейком

Путін провів офіційну церемонію – відкрив енергоміст у Крим, однак журналісти не отримали підтверджень, що проект справді почав працювати. Крім того у місцеві ЗМІ потрапила інформація, що за кілька годин до візиту Путіна запустити електроміст не змогли з технічних причин. А журналістів, які приїхали знімати подію, на офіційні заходи не пустили. Втім, ще напередодні запуску енергомосту, населення вже готували до радісної події – покращення ситуації з забезпеченістю електроенергією, завдяки приєднанню Криму до загальноросійської енергетичній системі.  “Для кримських споживачів, підключення першого ланцюжка енергомоста, означає більшу кількість годин включення електроенергії, на відміну від того, що було до сьогоднішнього дня, коли півострів був знеструмлений з боку України”, – зазначив міністр енергетики РФ Олександр Новак.

 

Сімферопольські школярі з понеділка знову сядуть за парти

Вимушені канікули в Сімферополі закінчаться 7 грудня. Відповідний указ підписав «глава» адміністрації Геннадій Бахарєв. Він також повідомив, що Крим продовжить навчальний рік у школах до середини червня через блекаут.

 

Енергоблокада: чи змінились думки кримчан про Україну та Росію?

22 листопада, внаслідок енергетичної блокади, Кримський півострів поринув у темряву. Під ранок, після включення аварійних генераторів,  Кримській півострів почав функціонувати в режимі надзвичайної ситуації: світло в оселях деяких кримчан почало з’являтись на 2-3 годину на добу, в когось більше, а в когось менше.

 

Рогозін: положення заводів ОПК Криму винесуть на федеральний рівень

“Президент Російської Федерації Володимир Володимирович Путін прийняв рішення з подачі колегії військово-промислової комісії включити до порядку майбутнього великого засідання військово-промислової комісії, яка відбудеться на початку наступного року, питання про становище оборонних підприємств Криму і Севастополя”, – повідомив віце-прем’єр РФ  Дмитро Рогозін на нараді в Сімферополі.

 

У Севастополі хлопців і дівчат запрошували захищати Батьківщину

У місті-герої Севастополі пройшла акція “Військова служба за контрактом у збройних силах Російської Федерації  – твій вибір”, в ході якої хлопцям і дівчатам пропонували вступити на котнтрактную службу у військові сили Росії. “Заманюють” майбутніх захисників з помпою – на площу Нахімова, де проходила акція, привезли військову техніку, а в небо над Севастополем піднялися “Російські витязі”, які виконали фігури вищого пілотажу. Всього за день до лав військ виявили бажання вступити більше 30 чоловік, але військові впевнені – після такого шоу заяви напишуть ще сотні бажаючих.
Україна і Крим

Блокада Криму. Наслідки для населення: погляд правозахисників (відео)

30 листопада 2015 року відбувся брифінг представників Кримської правозахисної групи на тему «Блокада Криму. Наслідки для населення: погляд правозахисників».У брифінгу взяли участь: Ольга Скрипник, координатор аналітичного напрямку Кримської правозахисної групи, Віссаріон Асєєв, координатор моніторингового напрямку Кримської правозахисної групи,  Олександр Сєдов, медіакоординатор Кримської правозахисної групи, Сергій Мокренюк, юрист, співкоординатор руху Євромайдан-Крим. 

 

Саакашвілі: Ми повернемо Крим з початком розпаду російської імперії

Голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі вважає, що Україні «вдасться повернути Крим з початком розпаду російської імперії». «У нас має бути вироблена цілеспрямована політика на державному рівні. Дії наших громадянських активістів – це крик душі, цей крик повинен доходити до влади, до уряду України», – зазначив Саакашвілі у коментарі Крим.Реалії, повідомляє Радіо Свобода.

 

Міністерські митарства: чи дочекаються кримські діти державної цільової програми?

Студент Сергій (ім’я змінено) навчається у вузі МВС на платній основі. Студент Ігор (ім’я змінено) навчається в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця за контрактом. Студентка Інга (ім’я змінено) навчається в Дніпропетровському вузі за кошти фізичних осіб. І таких прикладів сотні. Їх всіх об’єднує одне – вони ВПО (внутрішньо переміщені особи) і повинні навчатися за кошти бюджету, але …Анексія Криму та Антитерористична операція привели до страхітливих наслідків, тисячі вбитих та сотні тисяч людей, які покинули домівки. Дороги України заполонили біженці. Хоча в Україні їх називають ВПО – «внутрішньо переміщені особи». На початок осені 2015 року людей, які покинули домівки нараховувалось понад півтора мільйона…

 

Україна не платитиме штраф за припинення поставок електроенергії до Криму

У контракті на поставки електроенергії в окупований Крим є пункт, в якому зазначено, що енергопостачання півострова може бути припинено у зв’язку з пошкодженням ліній електропередач (ЛЕП). У зв’язку з цим Україна направила Росії відповідну довідку, яка підтверджує, що ЛЕП дійсно пошкоджені. Ні про які штрафи в даному випадку мова не йде.  

 

Яценюк: Контракт на постачання електроенергії до Криму підписали без мого відома

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявляє, що державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності “Укрінтеренерго” в 2014 році підписало контракт на постачання електричної енергії в анексований Росією Крим без його відома.

 

 

Світ і Крим

Глава МЗС Туреччини підтримав приналежність окупованого Криму Україні

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу виступає за врегулювання ситуації в Україні з повагою до її територіальної цілісності включно з Кримом. «Ми повинні зосередити наші зусилля на знаходженні політичного рішення щодо кризи в Україні», – вважає він.

 

У Сербії обговорять кримське питання

Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у Белграді зустрівся з керівниками зовнішньополітичних відомств України, Латвії, Швеції, Данії, Норвегії, Канади, США, Туреччини. Під час бесіди дипломати були ознайомлені з поточною ситуацією в окупованому Криму. Особливий акцент був на інформації щодо порушення прав людини та міжнародного права з боку Російської Федерації, що незаконно анексувала Крим.

 

Крим і Туреччина: від любові до ненависті

Зовсім недавно кримська «влада» раділа розвитку відносин з Туреччиною, яка зберігала зв’язок з окупованим півостровом, незважаючи на його невизначений статус та міжнародні санкції. Але ракета, якою турецькі ВВС збили російський літак, перекреслила усі плани Криму, позбавивши півострів головного зовнішньоекономічного партнера. Якщо вірити даним кримської статистики, то Туреччина займала провідне місце в торгівлі з Кримом із загальним товарообігом в 19,3 мільйона доларів (близько 13% від усього зовнішньоторгівельного обороту півострову), поступаючись тільки Україні й Панамі. При цьому імпорт турецьких товарів (на суму в 9,7 мільйонів доларів) майже повністю компенсувався кримським експортом до Туреччини (9,6 мільйонів доларів).

 

Росія і Крим 

Путін про постачання Криму: своя енергосистема надійніше

Президент Володимир Путін заявив, що Росія ніколи даром ні в кого нічого не брала, а власна енергосистема в Криму буде надійніше. “Ми даром ніколи ні від кого нічого не брали. Це буде надійна власна система генерації, пов’язана і з основною енергосистемою Росії, і плюс ще своя власна до 2017-2018 році. Власна буде більше, ніж отримували з України, тому ми забезпечимо можливість для розвитку Криму на досить серйозний відрізок, як мінімум на середньострокову перспективу “, – сказав Путін в ході запуску першої нитки енергомоста в Крим ввечері в середу. Він подякував кримчанам за стриманість і віру у владу.
Після російської електрики до Криму «прийде» російський газ

Російські енергетики в 2017 році створять можливості для подачі природного газу з території чорноморського узбережжя Кавказу РФ в Криму, заявив президент РФ Володимир Путін. Таким чином, будуть створені умови для забезпечення блакитним паливом власної електрогенерації на півострові. “Необхідно буде в найкоротші терміни додати генерацію. У 2017 році ми сюди подамо газ з території Кавказу, і до цього ж часу, наприкінці 2017 року, повинна бути побудована теплова електростанція, яка дасть ще десь 470 мегават”, – сказав Путін. Він зазначив, що в 2018 році буде введено ще два блоки – це ще 470 мегават.

 

Кримське «МОЗ» гарантує: кримчан не залишать без вакцин
У Криму достатньо вакцин для проведення імунізації населення, незважаючи на те, що частина препаратів не вдалося зберегти через енергоблокади. У цьому запевнив перший заступник «міністра» охорони здоров’я  Криму Олексій Слободяник.

 

Уряд РФ розгляне питання компенсації збитків через блекаута
Уряд Росії розгляне питання компенсації кримським підприємствам ОПК збитку, нанесеного блекауту. Про це на нараді в Сімферополі в суботу заявив заступник голови уряду Російської Федерації Дмитро Рогозін. Зокрема, він дав доручення «голові» Криму Сергію Аксьонову підготувати довідку про конкретні цифри втрат, щоб уряд міг обговорити питання про компенсації. Він також доручив розглянути можливість відновити роботу підприємств ОПК “хоча б у рамках третьої зміни, коли навантаження в електромережах знижується”.

 

SHARE