В окупованому Криму «зникли» випускники

Завершення навчального року як завжди освітянських чиновників окупованого Криму, які підбивають підсумки, перетворює на публічних людей. І цього року глава окупаційного Міністерства освіти Криму декілька разів з’явилася в медійному полі, розповідаючи про завершення навчального року. Чим цікаві ці виступи?

Під час своїх промов так звана освітянська очильниця Наталя Гончарова навела декілька цікавих цифр, а саме вона повідомила кількість одинадцятикласників, які завершили навчальний рік. Ось тут і виникає цікавинка. 24 травня в ефірі радіо «Спутнік» вона повідомила, що «в этом году последний звонок прозвенит для более чем 11 тысяч выпускников 11-х классов». Велика цифра, але за декілька днів до цього, 3 травня, в ефірі того ж радіо вона повідомила, що «… всего в 2017 году из крымских школ будут выпущены 9093 одиннадцатиклассника 15871 девятиклассник». Все ж таки велика різниця, практично в дві тисячі. Так, яка ж цифра правдива? Для цього потрібно дивитися сайт окупаційного освітнього міністерства, а цей сайт все ж таки підтверджує останню цифру в дев’ять тисяч.
Разом з тим той же сайт надає чудову можливість для порівняння. Підбиваючи підсумки Підсумкового твору (переказу), який є «перепусткою» для випускників до іспитів, можливо отримати наступну інформацію: «Для участия в итоговом сочинении зарегистрировалось 9448 выпускников текущего учебного года и 4 выпускника школ прошлых лет. Изложение писали 45 учащихся».
Отже на початку 2017 року в 11 класах шкіл окупованого Криму навчалося 9493 учня, а «випускатися» в травні буде 9093 учня. Маємо різницю в 400 учнів!!! Таким чином за півроку «зникло» біля 5% випускників, а враховуючи те, що в класі за звичай навчається 25 – 30 учнів, маємо в результаті зникнення цілої школи.
І ця ситуація відбувається не вперше. Минулого навчального року «зникло» біля 500 випускників.
Отже можливо побачити тенденцію, коли напередодні завершення навчального року діти намагаються виїхати з окупованого півострову.

Олег Охредько, експерт ЦГП «Альменда»
для ІА «Голос Криму»

SHARE