Суд підтримав право кримчан перевозити особисті речі, які не увійшли до переліку затвердженого Кабміном

14 грудня 2016 в Одеському апеляційному адміністративному суді було остаточно виграно справу щодо заборони ввезення переселенцям з Кримського півострову особистих речей, які не входять до списку, затвердженого згідно постанови КМУ № 1035. Про це повідомляється на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини.

В УГСПЛ нагадують, що цього року переселенць з Криму, який нині проживає в Одеській області, не міг вивести з окупованого півострова особисті речі в багажі власної автівки, оскільки вони не були включені до списку дозволених предметів постанови КМУ № 1035, яка була прийнята у грудні минулого року.

26 вересня 2016 року адвокат Юлія Лісова виграла справу в суді першої інстанції –Одеський окружний адміністративний суд виніс постанову, якою визнав протиправною відмову відділу Херсонської митниці Державної фіскальної служби України на пункті пропуску з окупованим Кримом з території АР Крим внутрішньо переміщеній особі з її особистими речами, які не відносяться до переліку дозволених відповідно до постанови КМУ №1035.

За словами Юлії Лісової, за результатами розгляду справи апеляційним судом можна зробити два висновки. Позитивним безумовно є те, що апеляційний суд не підтримав заборону провезення особистих речей. Як наголошує адвокат, заборона є порушенням  статті 1 Протоколу Першого до Європейської конвенції – права на власність, і суд погодився з цим. Рішення апеляційного суду надалі має стати орієнтиром для судів першої інстанції у подібних ситуаціях.

А негативним, на думку адвоката, є ставлення працівників митниці, яке було у черговий раз продемонстровано у залі суду – абсолютно формальне ставлення до виконання своїх обов’язків, не розуміння  реальних наслідків для тисяч громадян України, які спричинила постанова № 1035. Митники намагались запевнити суд, що постанова не створює жодних проблем: «Ті, хто хотів  виїхати і перевезти все необхідне  – міг зробити це до 2016 року». Також представники митниці вказували, що особистими речами можна вважати тільки ті, що не заборонено до перевезення, а все інше вважається товаром.

Адвокати УГСПЛ сподіваються, що надалі рішення суду стане зразковим у подібних справах і допоможе відмінити сумнозвісну постанову Кабінету міністрів України № 1035, що порушує права внутрішньо переміщених осіб.

Наразі ж, кожному кримському переселенцю доведеться повторювати складний алгоритм дій після спроби вивезення особистих речей з окупованої малої Батьківщини.

SHARE