Туристичний несезон – 2020.

Коронавірус  цьогоріч завадив туристичному сезону у тимчасово окупованому Криму.  За підрахунками окупаційного Міністерства курортів і туризму Криму, за квітень-травень через карантин півострів втратив близько мільйона туристів. Раніше в аеропорту Сімферополя повідомляли про те, що через пандемію коронавіруса за травень 2020 року пасажиропотік скоротився більш ніж на 90% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. У червні туристи також не відвідували Крим, оскільки спочатку потрібно було провести в лікарні двотижневу обсервацію. З 15-го червня місцева «влада» скасувала обов’язкову обсервацію для туристів, однак, лише для росіян, які приїздять до Криму з Федерації, іноземцям та українцям її треба буде проходити.

Все для туриста. Обсервація теж. 

Окупаційна кримська влада весело відрапортувала, що цьогоріч для туристів відкриють понад 400 пляжів, що працюватимуть з дотриманням всіх протиепідемічних заходів в умовах пандемії.

«Глава республіки Крим» Сергій Аксьонов запросив російських туристів відпочивати на курорти півострова. «З 1 липня ми повністю відкриваємо туристичний сезон для жителів інших суб’єктів Російської Федерації. З 15 червня вже можна бронювати всі тури. Запрошуємо всіх до Республіки Крим», – про це він повідомив в інтерв’ю на телеканалі «Росія24».

Також Аксьонов вибачився за раніше введені заходи, згідно з якими тих, хто приїжджає до Криму повинні були поміщати в обсерватор на два тижні. Він зазначив, що цей захід залишається тільки по відношенню до людей, які приїжджають на півострів з-за кордону. При цьому на півострові діє обов’язковий масочний режим в публічних місцях.

За словами Аксьонова, влада постійно стежать за цінами на відпочинок в регіоні. «У нас є можливість переорієнтувати туриста, який їздив до Туреччини та Єгипту, на російські курорти. Зрозуміло, треба піднімати якість обслуговування, яке має бути співмірним з тим, що надають за кордоном », – сказав Аксьонов уже в іншому в інтерв’ю телеканалу «Росія 1».

Однак, як виявилося, наприклад, в Ялті  «буде складно» отримати дозвіл на відкриття купального сезону. Про це у ЗМІ повідомив «депутат» кримського парламенту Валерій Коваленко.

«Ця процедура довготривала і витратна. Багато власників об’єктів розміщення до цього не готові. Представники турбізнесу вже звернулися до влади республіки з проханням продовжити торішні дозволи за умови обов’язкового обстеження пляжу і навчання матросів-рятувальників. Потім в ході сезону можна було б без поспіху оформити необхідні документи », – цитує Коваленко прес-служба «адміністрації» Ялти.

Крім цього, за словами Коваленко, існує «ряд проблем» з підготовкою пляжних територій. «Обмежувальні заходи, введені в період пандемії коронавіруса для об’єктів туристичної та санаторно-курортної сфер, негативно вплинули на стан економіки всього Ялтинського регіону. Залишаються невирішеними ще ряд проблем, наприклад, підготовка пляжних територій», – підкреслив «депутат».

У той же час експерти прогнозують, що якщо сезон буде провалено, то податкові надходження до регіонального бюджету скоротяться на чверть.

Оптимісти проти реалістів

Російські туроператори стверджують, що зараз спостерігається підвищений попит на кримський відпочинок.

За словами генерального директора фірми «Алеан» Іллі Уманського, сплеск замовлень сягає близько 80% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє «Туристичний портал Криму». «Динаміка різко зросла з того моменту, як Крим заявив про відкриття курортного сезону для росіян з 1 липня. Думаю, в середині липня можна очікувати заповнення об’єктів розміщення ближче до 100%. Активність буде наростати. Так, спочатку ключовими стримуючими факторами для відпочиваючих були нерозуміння дати відкриття сезону і необхідність в довідці на коронавірус, яку, на жаль, не всі можуть отримати – через те, що це дороге дослідження, та й не у всіх містах проводиться. Однак ситуація різко покращилася після появи чіткої інформації», – розповів Уманський.

Таку ж динаміку підтвердив директор туроператорської компанії «Тур Етно» Андрій Пилов. Але остаточні підсумки, за його словами, можна буде підвести орієнтовно після 5 липня. «У нас явне зростання за останній тиждень. Якщо ця тенденція закріпиться, то ми зможемо говорити про те, що з липня по вересень відбудеться хороший сезон. Зараз є, що називається, різкий старт», – сказав Пилов.

Синхронно з туроператорами «Міністерство курортів і туризму Криму» оприлюднило інформацію про те, що попит на перельоти на півострів з Росії «стрімко відновлюється». В опублікованій інформації вони посилаються на аналітиків сервісу онлайн-бронювання Biletix, які відзначають, що вже з травня немає «глибокої просадки».  «Такий показник по Криму на даний момент складає 76%, при цьому в цілому по Росії аналітики очікують відновлення до 50% тільки до кінця року», – йдеться в повідомленні. В інформації також стверджується, що середня вартість перельотів до Криму з Росії в червні знизилася в порівнянні з показниками минулого року – більш ніж на 40%.

Вказується, що більше за інших купують квитки до Сімферополя москвичі (55%) і жителі Санкт-Петербурга (11%). Частка туристів з дітьми по відношенню до минулого року практично не змінилася (2019 – 22,9%, 2020 року – 22,2%), а середній час перебування в Криму виріс з 12 до 13 днів.

А поки туроператори планують місцеві мешканці повідомляють про малу кількість тутристів та чергові проблеми, що не вирішуються роками.

Блогерка RoksolanaToday&Крим оприлюднила у Твітері 23 червня фото з Гурзуфа, підписавши їх «Гурзуф. Несезонно-карантинне літо».

22 червня кримський блогер Олександр Таліпов опублікував на своїй сторінці в Facebook відеозапис і показав викид нечистот в море в Коктебелі. «Чергова екологічна катастрофа в Коктебелі. Все йде за графіком: великий дощ – і тонни фекалій ллються в море. Це страшно. Страшно за здоров’я людей. Імпотенція феодосійської влади який рік піддає загрозі здоров’я та життя людей», – написав Таліпов. Він також звернув увагу на те, що викид фекалій в море в цьому ж місці стався рік тому, і за цей час владою нічого не зроблено. За його версією, під час зливи хтось злив фекалії в систему каналізації.

Відпочивальників буде мінімум

Потік відпочивальників у цьому сезоні впаде до критичного мінімуму. У цьому переконаний голова «Асоціації індустрії гостинності України”, колишній міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв.

«Якщо в колишні роки на півострів в середньому за сезон прибувало близько мільйона осіб з сусідньої Росії, то на цей раз рахунок піде на десятки тисяч. З огляду на динаміку, в цьому році у Крим заїде близько 50-60 тисяч туристів. Велика частина – з території сусідньої Росії, частина – з материкової України, хоча їх складно розглядати саме як туристів. Люди з інших регіонів нашої країни їдуть, щоб побачитися з родичами, друзями. З Росії приїдуть ті, хто в силу об’єктивних причин без Криму обійтися не може… в плані медичного туризму, окремі кримські санаторії є унікальними, а альтернативу знайти складно”, – пояснив Лієв у ЗМІ.

Колишній нардеп, глава Всеукраїнського руху “Сила права” Андрій Сенченко переконаний, що окупантам не потрібні курортники, головне для них, щоб Крим був військовою базою.

“Російській владі не потрібні кримчани і, тим більше, їм не потрібен ніякий курорт. Останні кілька років показали, що їх (Кремля) концепція така: півострів – це військова база і маєтки російської “знаті”. Решта – обслуга. Відповідно, все “зайве” і “незручне” населення повинно бути видавлено за межі Криму”, – вважає Андрій Сенченко.

 Ігора Остапюка

Фото з відкритих джерел

Фотоколаж Вікторії Букет

SHARE