Початок кінця фінансування Криму 

За півтора року окупації Росія витратила величезні кошти, аби створити картинку економічного успіху окупованого півострову. Підвищення заробітної плати бюджетникам та державним службовцям, підвищення пенсій, ремонт доріг – це те, чим вихвалялась Росія перед кримським населенням. Багато хто радів цьому кримському «успіху», навіть, не замислюючись над реальною економічною перспективою, яка чекає Кримський півострів. Але багатьом «тверезим» кримчанам  була зрозуміла  подальша доля Криму: звідси підуть всі міжнародні компанії, не зайдуть міжнародні інвестиції, кримський бізнес ніколи більше не вийде на міжнародній рівень, почнеться  неминуча стагнація регіону. Тим не менш, російська влада вирішила вперто фінансувати  Крим з Федерального бюджету, створюючи вигляд  економічного успіху регіону, який його спіткав після «повернення на Родіну». На скільки часу в Росії вистачить грошей, щоб годувати Крим? – це те питання, що ніколи не турбувало населення, яке сліпо раділо окупації, але це питання, яке задавало собі мисляче кримське та українське суспільство.  І ось відповідь на це питання почали давати  самі кримські «міністри». З їх останніх заяв стає зрозуміло, що гроші закінчуються.

Так, Кримська залізнична дорога, яка після окупації стала повністю збитковою, отримуючи півтора роки гроші з федерального бюджету, зберігала всіх своїх співробітників. Більше того,  підвищувала їм зарплатню. І ось, на засіданні «комітету з промислової політики, транспорту та паливно-енергетичного комплексу», так званий міністр транспорту Криму Андрій Бесалов  заявив, що тільки за 2015 рік Кримська залізнична дорога зазнала збитків на 5,3 млрд. рублів і перспектив для розвитку в неї нема, а тому планується скорочення штату мінімум на одну тисячу осіб.

3

Загалом, за словами «міністра», планується скоротити ще мінімум сім тисяч осіб, що працюють в транспортній сфері Криму. І це тільки початок.

Подібна ситуація назріває і в кримській медицині,  працівникам якої після окупації підвищили  зарплатню за рахунок того самого федерального бюджету, але зараз і на медицину вже грошей не вистачає. Так, чиновники з «Міністерства» охорони здоров’я Криму заявили, що дефіцит бюджету в 2016 році на  охорону здоров’я в Криму сягне 10 млрд. рублів. Тому подальше фінансування медицини Криму на 50 % повинно покриватися з місцевого (кримського) бюджету, грошей в якому немає, саме тому для деяких категорій медичних працівників буде знижено заробітну плату. Вже зараз медичні працівники на собі відчули брак коштів.

2

Поки що офіційно заробітну плату для них не знижено, але отримують вони вже  набагато менше, адже їм  не виплачують повністю або частково премії (стимулюючи виплати, які складають до 300 %  від офіційної ставки працівника). Таким чином, вже зараз, до офіційного зниження заробітної плати, вони  отримують фактично в 2 рази менше ніж в минулі місяці.

Зменшення заробітної плати  спостерігається майже у всіх бюджетних та державних сферах  Криму. Суттєвих змін зазнали і пенсійні виплати. Кримчанам, які зараз виходять на пенсію нараховують набагато нижчі виплати, ніж тим, хто йшов на пенсію ще рік тому.

1

Це все говорить про те, що грошей на забезпечення Криму в країни-агресорки стає дедалі менше.   Росія, окупувавши Крим,  вже  не може його утримувати на рівні даних раніше обіцянок, а сам півострів, в умовах блокади та міжнародних санкцій, не здатний  забезпечувати себе самостійно.

Стагнація Кримського півострову – це логічні наслідки окупації, а далі буде тільки гірше.

Богдан Михайловський з Криму,

для ІА «Голос Криму»

 

SHARE