Мобілізація, стягування зброї: до чого готують Крим? (відео)

В період з 8-го по 11 лютого 2016 року багатьом кримчанам, які раніше знаходились в військовому резерві України,  почали надходити повістки, а когось викликали в телефонному режимі. Від них вимагали з’явитись до місцевих військових комісаріатів. Частину резервістів просто опитували про те, де вони працюють, що вміють робити, перевіряли стан здоров’я. А інших відправили на військові навчання, де  їх змушували прийняти присягу на вірність Росії.

Всі ці дії проводились в рамках позапланових військових навчань в багатьох військових округах РФ,  зокрема і в Південному Військовому Окрузі, частиною якого Російські окупанти вважають і Кримський півострів.

11 лютого віце-спікер окупаційного керівництва Криму Михайло Шеремет,  заявив: «Республіка Крим на 100% виконала всі завдання, поставлені перед військовим комісаріатом у ході раптової перевірки Південного військового округу».

кримські воєнкоми

У свою чергу, так званий голова військового комісаріату Криму Анатолій Малолетко, якого окупаційна влада привезла з далекого Хабаровська, з цього приводу сказав:  «Мобілізація військ була аж ніяк не повною, і військова міць Криму набагато більше, ніж була продемонстрована у ході навчань». Також він зазначив: «Це навчальний захід. Не можна сказати, що це загальна мобілізація. Це маленька дещиця того, що ми можемо і зобов’язані виконати».

Ці події викликають різні реакції серед місцевого населення. Більшість обурюється подібними діями з боку окупаційної влади, а інші спокійно сприймають все, що відбувається.  Але є й такі, створені російською військовою пропагандою, які вважають, що кримчани повинні проявити свій патріотизм до Росії та захищати її військові інтереси, а Крим повинен стати її південним  форт-постом. На щастя, таких небагато.

На сьогоднішній день цікавими для пересічних кримчан залишаються питання: з якою метою країна-агресор проводить мобілізацію та перевірку військової підготовки по всіх своїх військових округах та в окупованому Криму? До якої чергової військової авантюри готується РФ, і яке місце в ній буде відведено Криму і кримчанам?

Адже Росія, не дивлячись на те, що навчання вже завершились, і надалі продовжує стягувати новітню зброю та живу силу на окупований півострів.

Богдан Михайловський з Криму,

для ІА «Голос Криму»

SHARE