Міграційна політика окупантів веде до колапсу в системі освіти анексованого Криму

На початку цього навчального року освітянські чиновники-колаборанти окупованого Криму радісно повідомляли про зростання кількості дітей-першачків в Криму. І дійсно 1 вересня 2017 року вперше за парти кримських шкіл сіли біля 22,5 тисяч учнів та учениць, що на 3 тисячі більше у порівнянні з минулим роком (у 2016 році першачків було 18,461). Таке різке збільшення викликає багато запитань, адже 6 – 7 років тому в Криму, як і по всій Україні не відчувалася збільшення кількості новонароджених дітей. Окрім того, навіть статистика країни-агресорки реєструвала іншу тенденцію – у 2014 року до перших класів шкіл окупованого Криму пішло 21,3 тис. учнів, у 2015 році – 21,5 тис., а у 2016 році – 18,4 тис. Отже причина в іншому.

Схожий сплеск відбувся у Севастополі в минулому 2016 році. Тоді до перших класів шкіл окупованого Севастополя прийшло 4,800 дітей, що було більше аж на тисячу (у порівнянні з 2015 роком), а от цього року кількість дітей в першому класі практично не збільшилася. От і виходить, що діти перших класів стають своєрідним індикатором міграційної політики Російської Федерації. При чому це яскравий приклад «військової» міграції, коли збільшується кількість військових (в тому числі і таємних служб, прикордонників, поліції та інших). Переїжджаючи на окупований півострів, військові їдуть разом із сім’ями – от і відповідь на зростання кількості дітей в школах анексованого Криму.

Підтвердженням збільшення міграційних потоків є і кількість дітей дошкільного віку. Наприклад у Севастополі дошкільні заклади відвідує біля 16 тисяч дітей, а на черзі стоїть біля 10 тисяч (з них дітей від 3 до 7 років біля 6 тисяч). Із звіту міського відділу освіти в 2017 році кількість дітей в черзі на місця в дошкільні заклади у віці від 3 до 7 років збільшилася на 40%.

От тільки окупанти  не розрахували, що кількості навчальних закладів не вистачить для нормального навчання дітей. І минулого року в окупованому Севастополі практично половина шкіл перейшла на навчання в дві зміни, а в цьому році  ця кількість збільшилася ще на дві школи. І в цілому цього року в окупованому Криму біля 10% школярів будуть навчатися в дві зміни, а в Сімферополі таких дітей буде 14%. Тим більше, що біля 70% шкіл вимагають капітального ремонту.

Збільшення кількості учнів призвело до певного дефіциту підручників, адже збільшення кількості дітей, які приїжджають із батьками з Росії, не можливо спрогнозувати і замовити необхідну кількість підручників.

Російська окупаційна влада намагається вирішити проблему із перевантаженням шкіл шляхом будівництва нових закладів, проте це все в майбутньому (до 2020 р. планується відкрити 4 школи). В цьому році вперше з часів окупації в Севастополі була відкрита школа, яку ще почали будувати в минулому столітті (її ще називають школою «чотирьох президентів» через будівництво в часи всіх президентів).

Таким чином міграційна політика окупантів веде до певного колапсу в системі освіти анексованого Криму.

Олег Охредько,

експерт з освітніх питань

SHARE