Кримський Федеральний Університет продовжує втрачати студентів

Жонглювати цифрами та маніпулювати кількістю – це, мабуть, вже стає звичкою для освітянських чиновників тимчасово окупованого Криму. В останні дні серпня та на початку вересня цього року в фокусі уваги опинився «освітній окупаційний монстр» – Кримський Федеральний Університет. За інформацією кримських ЗМІ КФУ не зміг набрати студентів на перший курс. Прес-служба університету, посилаючись на відповідального секретаря приймальної комісії, повідомила, що було подано 11 132 заяви на 2 663 бюджетних місць, але заповнити всі місця так і не вдалося: «…бакалавриат – 93%, или на 7% меньше предыдущего года, специалист без изменений, магистратура – на 5% меньше предыдущего года, аспирантура на 23% меньше, чем в прошлом году, и ординатура – на 32% также меньше, чем в 2016». Практично повний провал вступної кампанії, враховуючи те, що кожен випускник має право подати 5 заяв, виявляється, що до КФУ подали десь близько 2 230 заяв. І це при тому, що в цьому році школи тимчасово окупованого Криму завершило біля 9 200 учнів та учениць.

І ось тут починається маніпулювання. На початку вересня виконуючий обов’язки ректора КФУ повідомляє, що до вишу вступило понад 4000 студентів. Звідки ж вони з’явилися? Все просто. Окупаційний керуючий назбирав все що можливо – і заочників, і учнів навчальних закладів, які входять в сферу КФУ, і дітей, які вступали до коледжів та інше. От тільки в ретроспективі можливо побачити трохи інші цифри.

Під час створення Кримський Федеральний Університет мав біля 34 тисяч студентів, а вже влітку цього року статистика  показала вже 26 тисяч студентів. При чому тільки за останній рік кількість студентів скоротилася на понад 1400 студентів. І що саме цікаве, за цей же останній рік кількість бюджетних місць збільшилася на 1200.

Розчарування КФУ відбувається не тільки на самому анексованому півострові. Ця вступна кампанія показала, що всі привабливі пропозиції не задовольняють й росіян з материка, що призвело до зменшення бажаючих навчатися в Криму на 15%. Цього року із Російської Федерації було лише біля  150 вступників. А минулого року, за словами «міністр освіти» Криму Наталі Гончарової, таких бажаючих було понад 600.

З навчанням іноземців теж є певні проблеми. Так званий ректор КФУ А.Фалалєєв повідомив, що в виші навчається біля 2700 іноземних студентів, серед яких найбільше представників Індії (800 студентів). А от з приймальна комісія повідомили, що в цьому році було подано всього 400 заяв від іноземців, при чому 35% підтвердили свій статус «соотечественника» (запроваджений Росією термін, який охоплює всіх мешканців колишнього СРСР).

Схожа ситуації і в окупованому Севастополі. Севастопольській державний університет офіційно оголосив про недобір. І це не зважаючи на обіцянки, що студенти будуть отримувати перший семестр стипендію в 10 тисяч рублів.

І на останнє, так званий міністр освіти Криму минулого року повідомила, що у 2016 році кримські випускники подали понад 40 тисяч заяв, а позаминулого року – 25 тисяч. А от щодо цифр цього року  – очільниця окупаційного міністерства освіти мовчить.

Олег Охредько, експерт з освітніх питань

для ІА «Голос Криму»

SHARE