Культурно-освітній центр “Орієнтир” відкриє двері для кримчан

Громадською організацією “Кримський центр ділового та культурного співробітництва “Український Дім” спільно з Веприцькою сільською громадою та Музеєм Фундації Петра Тронька у селі Веприк, що на Чернігівщині, започатковується проект, до якого будуть залучені діти  з окупованих територій.

«Досить важлива підтримка місцевих громад, що розуміють сучасний стан внутрішньо переміщених осіб та підтримують їхніх дітей. Ми сподіваємося, що заплановані в рамках проекту заходи будуть корисними не лише для дітей, які мають статус вимушених переселенці, а й підуть на користь  майбутнього розвитку громади та підтримки села. Для кримчан важлива підтримка і ми з радістю долучаємося до планування та реалізації даного проекту», – зазначив Андрій Щекун, керівник громадської організації «Кримського центру ділового та культурного співробітництва «Український дім».

Метою проекту стане створення культурно-освітнього центру “Орієнтир” (робоча назва) для дозвілля дітей із тимчасово окупованих районів (Крим, Донбас), а також малочисельних сіл Бобровицького району Чернігівської та Згурівського району Київської областей на базі закритої школи у селі Веприк на Чернігівщині. Участь у проекті зможуть прийняти діти віком від 10-15 років.

За задумом ідеологів проекту для дітей, під час перебування в  культурно-освітньому центрі, будуть створені умови для особистісного розвитку та порозуміння, соціалізації та мотивації суспільної активності, вкорінення національної самосвідомості і подолання антиукраїнських фобій, активного залучення до українського духовного життя, професійного орієнтування, прищеплення засадничих якостей європейського співжиття.

«Прагнутимемо підключити дітей до духовного та інтелектуального потенціалу української глибинки, вияскравити регіональні факти і явища, насамперед пов’язані із життям і діяльністю родини декабриста Сергія Волконського, академіків Петра Тронька і Анатолія Шидловського, що суголосні європейським цінностям і наочно демонструють єдність світу добра і справедливості. Для дітей будуть запроваджені та проводитимуться програми культурного позашкільного розвитку, спеціалізовані програми, в т.ч. для поглиблення знань української та англійської мов, майстер-класи, мотивуючі зустрічі з місцевими жителями, майстрами народної творчості, видатними українськими та зарубіжними діячами культури, письменниками, науковцями. А ще – краєзнавчі походи, природничі екскурсії, етнографічні експедиції», – зазначили  ідеологи проекту.

SHARE