Чи готові освітні центри “Крим-Україна” до вступної кампанії? (моніторинг, частина друга)

Продовжуємо знайомити наших читачів з моніторингом вступної кампанії 2017 року для тимчасово окупованого Криму, який проводився Центром громадянської просвіти «Альменда».    Інформація про роботу Освітніх центрів “Крим-Україна” зібрана станом на 1 травня цього року.

Національний університет «Львівська політехніка»

На сторінці є інформація про місцезнаходження, відповідальну особу, графік роботи та номери телефону й електронної пошти, також розміщена наступна інформація: про мобільний номер, який має Viber, про коледжі ЛНУ, про максимальний обсяг державного замовлення у 2016 році.

Також у приєднаних файлах міститься інформація про: Правила прийому та зарахування на навчання до Національного університету «Львівська політехніка» осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України; перелік конкурсних предметів для вступників з тимчасово окупованої території ( Крим); перелік акредитованих спеціальностей (напрямів підготовки) за яким Національного університету «Львівська політехніка» може проводити атестацію для визнання кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України; пропозиції щодо максимальних обсягів державного замовлення в 2016 р. (Квоти для мешканців тимчасово окупованої території); фіксований обсяг державного замовлення; порядок прийому осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, для здобуття вищої освіти в університеті; порядок проходження атестації у виші для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року.

Недоліками є наступне: Відсутня інформація про квоти (є тільки за 2016 рік); на період вступної кампанії робота Освітнього центру «Крим – Україна» у суботу та неділю не планується; подана інформація як для вступників, так і студентів, які навчаються в ВНЗ тимчасово окупованого Криму та бажають перевестися до ВНЗ України; багато матеріалу за 2016 рік.

Львівський навчально-науковий інститут ДВНЗ  «Університет банківської справи»

Вся інформація подана в ОДНОМУ файлі pdf-файлі, в якому на 2 сторінках розміщена інформація про Освітній центр «Крим – Україна». Вся інформація подана за 2016 рік. На сторінці є інформація про місцезнаходження, графік роботи та номери телефону й електронної пошти, проте не відомо, чи дійсна ця інформація на даний момент.

Про недоліки складно говорити, так як на сайті відсутня інформація за 2017 рік.

Херсонський державний університет

На сторінці подано п’ять змін, які були внесені Наказом МОН №105 від 30.01.2017 (наказ поданий через посилання у сканкопії), розміщені посилання на покрокові інструкції “Як здобути українську освіту дітям та молоді з Криму” та “Як здобути українську освіту дітям та молоді з Донбасу”.

Далі на сайті розміщена інформація з сайту МОН, яка доволі заплутана і містить багато інформації, яка не має відношення до діяльності Освітнього центру. А інформація про діяльність Освітнього центру «Крим – Україна» на базі ХНУ відсутня.

Недоліками є наступне: відсутність будь якої інформації – графік роботи, контактні телефони та адреса, квоти, уповноважені особи та інше.

Херсонський національний технічний університет

На сторінці є графік роботи (в окремому файлі), є інформація про уповноважену особу та її контакти, є номер мобільного телефону, на якому є програма Viber.

Інформація про розподіл обов’язків працівників Освітнього центру,  контакти, а також правила прийому до ХНТУ осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України у 2017р., перелік конкурсних предметів, графік роботи Центру – розміщена  в pdf-файлах. На сайті також є інформація з сайту МОН.

Недоліками є наступне: відсутня інформація про квоти (є за 2016 рік); на період вступної кампанії робота Освітнього центру «Крим – Україна» у неділю не планується; розміщений відеоматеріал «ЗНО-2017: Спрощена процедура для вступників з Криму», який вносить складності в інформації, так як переплутані шляхи вступу; отримання інформації про роботу Освітнього центру «Крим – Україна» незручна.

Херсонська державна морська академія

На сторінці є інформація про місцезнаходження, відповідальну особу, графік роботи та номери телефону й електронної пошти. Також розміщена інформація про задачі Освітнього Центр; інформація про членів приймальної комісії – працівників освітнього центру «Крим-Україна»; пам’ятка для вступника; інформація щодо вступу до українського ВНЗ і отримання атестату випускниками з тимчасово окупованого Криму (покрокова інструкція); порядок прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України; порядок проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року; є інформація з сайту Міністерства освіти і науки України (анімаційні матеріали).

Недоліками є наступне: відсутня інформація про квоти, відсутній графік роботи, невідомо, чи встановлена програма Viber на мобільні номери, подана інформація як для вступників, так і студентів, які навчаються в ВНЗ тимчасово окупованого Криму та бажають перевестися до ВНЗ України.

Дніпропетровський державний аграрно-економічний університет

На сторінці подана мінімальна інформація – період роботи Освітнього центру та іспити, які потрібно скласти. Порядок проведення атестації для кваліфікацій отриманих на окупованих територіях. Інформація про роботу Освітнього центру відсутня. Є посилання на сторінку МОН.

Таврійський національна університет імені В. І. Вернадського (Київ)

Інформація про Освітній центр «Крим – Україна» знаходиться в розробці.

В додатках до Правил прийому є Порядок прийому до ТНУ вступників, які проживають на тимчасово окупованій території України (“Крим-Україна”)

На сторінці «Абітурієнтам з АРК і м. Севастополь» розміщена інформація щодо вступу кримчан до ТНУ, наданий перелік документів та профільних екзаменів. Є посилання на Накази МОН.

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Графік роботи, контакти та телефон, уповноважена особа – інформація знаходиться в файлі «Структура Освітнього центру «Крим-Україна»», посилання на який знаходиться на сторінці.

Також на сторінці Освітнього центру «Крим – Україна» є покрокова інструкція “Як здобути українську освіту дітям та молоді з Криму”; анімаційний ролик “Державні гарантії рівного доступу до освіти”; як здобути вищу освіту в Україні школярам з Криму у 2017: спрощена процедура і додаткова сесія ЗНО.

Недоліками є наступне: відсутній мобільний номер з послугами програми Viber або інших, відсутня інформація про квоти, розміщений відеоматеріал «ЗНО-2017: Спрощена процедура для вступників з Криму», який вносить складності в інформації, так як переплутані шляхи вступу. Отримати інформації про роботу Освітнього центру «Крим – Україна» незручно. Відсутні Правила прийому з урахуванням особливостей для вступу дітей з тимчасово окупованого Криму.

Підсумки моніторингу:

Всі уповноважені вищі навчальні заклади, які мають Освітні центри «Крим – Україна» мають сторінки з інформацією про роботу.

В усіх вищих навчальних закладах відсутня інформація про квоти.

Більшість Освітніх центрів визначили та розмістили інформацію про відповідальних за роботу Освітніх Центрів.

Частина вишів має мобільні номери з встановленою програмою Viber.

Більшість уповноважених вишів розмістили інформацію про графік роботи.

Всі Освітні центри використовують інформацію громадської організації «Відкрита політика» у вигляді інфографіки та анімаційних роликів.

Не всі ВНЗ розмістили Правила прийому з урахуванням особливостей для вступу дітей з тимчасово окупованого Криму.

У деяких вишів на сторінках Освітніх центрів забагато інформації у вигляді передруку або розміщення посилань, які дублюють одна одну або є зайвими для цієї сторінки.

Більшість сторінок Освітніх центрів «Крим – Україна» мають інформацію про можливість переводу з вищих навчальних закладів тимчасово окупованого Криму, яка не має відношення до діяльності Освітніх Центрів.

Жоден уповноважений Освітній центр не розмістив інформацію про надання житла для абітурієнтів на час вступної кампанії.

Тільки деякі Освітні центри будуть працювати без вихідних на час вступної кампанії і роботи Освітніх центрів «Крим – Україна».

Олег Охредько,

координатор моніторингової групи ЦГП “Альменда”,

для ІА “Голос Криму”

Ознайомитися з першою частиною моніторингу можна за посиланням: Чи готові освітні центри Крим-Україна» до вступної кампанії? (моніторинг)

SHARE