Антитурецька пропаганда в Криму: градус ненависті збільшується

Після того як турецькі військові, захищаючи повітряний простір своєї країни,  збили російський бомбардувальник СУ-24, всі федеральні ЗМІ активно почали звинувачувати Туреччину в пособництві тероризму.  Російський агітпроп почав створювати для свого населення нового ворога, активно пропагуючи політику ненависті.

По всій Росії так звані патріотичні організації влаштовують антитурецькі акції, на які виходять з плакатами: «Туреччина = ІДІЛ», нападають на Турецьке посольство в Москві. Не стоять осторонь і державні мужі: депутат Російської держдуми Володимир Жириновський запропонував завдати Туреччині ядерного удару,  а міністерство оборони Росії звинуватило іноземну країну і особисто президента Раджеп Таїпа Ердогана,  в тому, що вони купують нафту в ісламської держави (ІДІЛ).

Вся ця істерія не оминула і окупований Російською Федерацією Кримській півострів. Так звана кримська влада вслід за своїми кремлівськими господарями припинила  будь-яку економічну діяльність з Туреччиною. Всі місцеві ЗМІ наповнені ворожою риторикою, а на центральній площі Сімферополя активісти  пропутінського руху «НОД» («Национально освободительное движение») влаштували акцію, на якій було спалено опудало президента Туреччини.

ердоган 1

Подібні акції, ворожнеча та ненависть, які підживлюються російськими політиками та ЗМІ щодо Туреччини, не можуть не  тривожити. Адже всім добре відомо, що пропаганда Росії не може бути просто порожнім звуком. Для чого вони витрачають великий відсоток свого ефірного часу на виклик  у росіян та кримчан почуття ненависті до Туреччини? До чого вони готують людей?

Антитурецька пропаганда до болі нагадує антиукраїнську, яку вела Росія перед початком окупації півострову та військової агресії проти України. Так само російські ЗМІ вчили свій народ ненависті до України, звинувачуючи нас у фашизмі, як зараз звинувачують Туреччину в тероризмі.

Той самий Жириновський, який задовго до окупації Криму казав, що півострів потрібно забрати в України (тоді мало хто звертав на це увагу), а як виявилось – він не просто Клоун, через нього «Кремль» запускає у народні маси свої ідеї. Так само й зараз: з його вуст лунають заклики вдарити по Туреччині, і  багато хто з росіян перейнявся його емоційним виступом  і вже мріє про те, як Росія почне військову агресію проти Туреччини, переможе її та покаже всьому світу, яка вона сильна. Хоча офіційний Кремль заявляє, що війни з Туреччиною не буде, а всі їх дії – це лише санкції, які пов’язані з терористичною загрозою.

На публічних акціях, зокрема в Криму, антитурецькою пропагандою займається  так званий патріотичний рух «НОД» («Национально освободительное движение»), цей самий «НОД» проводив і вдало продовжує проводить в Росії та Криму антиукраїнські заходи. Цікаво, що цей патріотичний рух не просто громадська організація, що об`єднала людей,  які мають власну точку зору, – це Кремлівський проект. Головою цієї організації є депутат Російської Держдуми від партії «Єдіная Росія» – Євген Фьодоров, а своїм лідером вони вважають самого Володимира Путіна. Тому дії цієї організації – це не просто громадянська позиція – це позиція Путіна, яку він рухає в народні маси не своїми руками, а через громадські організації, які подібні до НОДу, своїх політиків, журналістів…

Отже, для антитурецької пропаганди Кремль використовує ту саму риторику, ті ж методи, ті самі інформаційні та громадянські ресурси, які він використовував та продовжує використовувати для антиукраїнської пропаганди.  Більшість експертів зараз говорять про неможливість війни Росії проти Туреччини. Можливо так воно і є, але всі дії Кремля, які направлені на розпал антитурецьких настроїв не можуть не насторожувати. В те, що можлива війна з Туреччиною не вірять і мешканці півострова, але у багатьох кримчан градус ненависті до цієї країни, завдяки діям пропаганди, дуже високий.

  Богдан Михайловський з Криму,

для ІА «Голос Криму»

SHARE