Андрій Щекун: «Інформаційна політика Укрзалізниці не відповідає потребам сучасності та ідеологічним принципам України…»

ДП «Національне газетно-журнальне видавництво» неодноразово зверталось до Укрзалізниці  з офіційними листами сприяти поширенню україномовних періодичних видань на лініях прямування її поїздів серед яких загальнодержавна газета «Кримська світлиця». Оскільки, сьогодні, в період агресії РФ та окупації Криму, є актуальним питання інформаційної боротьби з агресором та необхідності у підтримці культурно-патріотичного розвитку. Україномовні засоби масової інформації – важливий чинник у формуванні іміджу держави та джерел інформації для українців.

«Національне газетно-журнальне видавництво» наголошує на актуальності проблеми у придбанні україномовних друкованих ЗМІ для людей, які користуються послугами  «Укрзалізниці». Серед неодноразово запропонованих для поширення україномовних видань: газети «Кримська світлиця», «Культура і життя», журнали: «Музика», «Пам’ятки України», «Театрально-концертний Київ», «Український театр», «Українська культура».

15215996_1013695115401969_578483547_oПАТ «Укрзалізниця»  відмовляє в поширенні цих видань, із поясненням про відсутність коштів на ці витрати. У свою чергу вона продовжує розповсюджувати «Intercity magazine» і «Магистраль». Відомо, що газета «Магистраль» виходить українською і російською мовами. Сама назва газети вводить людей в оману, оскільки не зрозуміло якою мовою її назва.

Андрій Щекун«На сьогоднішній день, інформаційна політика Укрзалізниці не відповідає потребам сучасності та ідеологічним принципам України. Про це свідчить і той факт, що у швидкісних поїздах Інтерсіті+ та Інтерсіті поряд із профільними газетами і журналами, розповсюджуються російськомовні друковані видання такі як: журнал «Кабаре» та «VGL Cinema». Дані видання є відверто проросійськими та такими, що загрожують національній безпеці України», – повідомив Андрій Щекун, генеральний директор ДП “Національне газетно-журнальне видавництво” Міністерства культури України.

Пасажири хочуть, щоб україномовні видання поширювались в потягах. Про це свідчать їх особисті звернення у вигляді пропозицій до ПАТ «Укрзалізниця» щодо розповсюдження української преси.

Керівництво «Укрзалізниці»  у своєму листі на пропозиції відповіло незадовільно: «На теперішній час у швидкісних поїздах Інтерсіті+ та Інтерсіті розповсюджуються такі друковані видання як: бортовий журнал «Intercity magazine», газета «Магістраль», журнали «Кабаре», «VGL Cinema», «Лінія життя», які надаються пасажирам безкоштовно… Посадовими інструкціями стюардів не передбачений продаж будь-яких товарів, у тому числі і періодичних видань».

ПАТ «Укрзалізниця» є основним українським перевізником, вона забезпечує 50% пасажирських перевезень, які здійснюються усіма видами транспорту в Україні. Вона повинна дбати про задоволення потреб пасажирів і в інформаційному забезпеченні. Присутність мови ворога в громадському транспорті і відмова у поширенні рідної мови ще раз показує, що в Україні не зупиняється проросійська ідеологія.

Нагадаємо, наразі триває передплатна кампанія. ІА «Голос Криму»  закликає підтримати україномовний кримський часопис «Кримська світлиця», передплативши видання  на 2017 рік в будь-якому відділенні державного підприємства «Укрпошта».  Також передплатити видання можна і он-лайн: http://presa.ua/krims-ka-svitlicja.html.

Ліна Голуб

SHARE