ЮНЕСКО: в Криму грубо порушуються права українців та кримських татар

Ситуація на території тимчасово окупованого Росією Криму у сфері компетенції ЮНЕСКО продовжує погіршуватися. Про це йдеться у доповіді Генерального директора Організації, підготовленій на виконання рішення Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації  в Автономній Республіці Крим (Україна)». Документ оприлюднено на офіційному сайті Організації. Повідомляє прес-служба українського дипломатичного відомства.

«У документі наголошується на грубих порушеннях з боку окупаційної влади прав українців та кримських татар у сфері освіти, використання рідної мови та забезпечення свободи ЗМІ», – зазначають у відомстві.

У цьому контексті МЗС України нагадало про рішення Міжнародного суду ООН від 19 квітня 2017 року, який зобов’язав Росію утриматися від збереження або застосування нових обмежень на права кримськотатарської спільноти зберігати свої представницькі інституції, а також забезпечити доступ до освіти українською мовою.

Також в оприлюдненому документі наголошується на необхідності налагодження ефективного міжнародного моніторингового механізму ситуації в окупованому Криму та повідомляється про консультації між Україною та Секретаріатом ЮНЕСКО щодо формату запровадження прямого моніторингу у сфері компетенції Організації.

Доповідь Генерального директора буде розглянута на 202-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що відбудеться з 4 по 18 жовтня 2017 року у Парижі.

SHARE